Poslední měsíc jarní sezóny je tady a s ním přichází slibovaná záplava celostátních závodů hned tři víkendy po sobě. První na řadě byl Áčkový a Béčkový víkend v nám dobře známém (PŽtek jsme na Brdech oběhali už nepočítaně) terénu. Pořadatelé z USK a Kamenice nás tentokrát pozvali do Řitky.

gabca

Gabča Šimůnková na bedně v elitní kategorii D20A!

V sobotu jsme netradičně bojovali na krátké. Sice by si člověk řekl, že ví, co od tohohle lesa čekat, když hned vedle už tolikrát závodil, ale stejně se většinou nevyvaroval chyb. Trať k nim přímo vybízela – stavitel nás protáhl vším možným zeleným, následně náběh do kamenitého svahu, který jsme sice asi před dvěma lety navštívili na oblastňáku, ale že by lehká znalost terénu nějak pomohla, to se říct nedá. Konec už byl běžecký, zvlášť doběh přes půl kilometru z kopce po cestě mezi poli stál teda fakt za to. Některým se zadařilo, zvlášť je teda potřeba zmínit Kubův hodně suprovej výsledek – 11. místo v pánské elitě! Skvěle se závod vydařil i klukům v H16. Martin si vítězstvím v Béčkách připíše pěknou porci bodů – zisk Áčka už vypadá skoro jako jasná věc. Ondra v Áčkách skončil 9. – v těžké konkurenci je každé umístění do 10 skvělé! Dominik v H12C opět na bedně, tentokrát 3. Zahanbit se nenechaly ani holky, Emča 10. v D14B a Lenka 9. v D16B.

Parametry nedělní klasiky v nás budily respekt. Stavitel sliboval, že to nebude tradiční brdskej survival, kdy je člověk prošitej už po 20 minutách, ale moc jsme mu při pohledu na velký porce převýšení nevěřili. Naštěstí se ukázalo, že nám přece jenom nelhal a kopce byly celkem stravitelný a tratě běhatelný (a pěkný). Tím nechci říct, že to nebylo náročný, to určitě bylo. V mém podání nechyběl ani pořádnej slejvák uprostřed závodu nebo sjíždění po zadku na dno prudké rokle. Skvěle si vedla Emča, která skončila 3. v D14B! Lenka opět zaběhla pěkně a 7. místo v D16B už ji posunulo v průběžném pořadí až místo pod zisk licence A. Martin si v H16B připsal tentokrát místo 4. Dominik byl znovu 3. Samochvála smrdí, ale svoje první umístění na bedně na Áčkách zmínit musím – sice se mi po dvouminutové chybě na první kontrolu běželo fakt dobře, ale 3. místo jsem teda nečekala! Takže od teď mě (stejně jako Emču a Dominika) bude zdobit čelenka s nápisem: „Kam? Do Řitky!“ 😀

A za týden už nás čeká kopcovatá a kamenitá krátká v Lipnici nad Sázavou – snad se nám na MČR bude dařit!