O-liga 4 Ládví (21.05.2020)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Ládví
Pořadatel: O-liga
Země: Czech
Disciplína: middle
Skutečná délka: 7.07 km
Čas: 64:52
Prům. tepy: 155
Max. tepy: 188
Tentokrát jsem běžela totálně nesoustředěná a zranění se také ozvalo, takže nepovedená trasa pro mě. Nicméně bylo to orientačně těžké, tak by mě zajímalo konkrétně v oblasti kupek/jam/skal u 3, 13, 17, 18, jestli by pomohl nějaký trik či čeho si pohlídat, abychom se úplně neztratili v tém směsi orientačně podobných bodů? Dík Mája
Skrýt komentáře (2)
Gabča Šimůnková : V takto detailních terénech musí člověk postup vždy maximálně zjednodušit. Vybrat si body, podle kterých kontrolu najde a ostatní věci v mapě úplně ignorovat. K tomu je zapotřebí umět si představit, jak terén bude přibližně vypadat a tím rozpoznat, které objekty budou výrazné a které ne.

Konkrétně tady na Ládví je dobré používat cestičky, skoro ke každé jámě se tu dá dostat po nějaké cestičce. Dále pak výrazné vrstevnicové tvary - větší údolíčka a nebo větší kameny, kterých taky není zas tolik. Všechny ostatní menší vrstevnicové tvary na postupu člověk vůbec nepotřebuje, pokud na nich zrovna není umístěna kontrola, takže by se jimi při postupech mezi kontrolami neměl vůbec zaobírat. Např. před kontrolou 3 těsně před kolečkem kontroly jsi měla po pravé ruce větší údolíčko se srázy, za ním zabočit doprava na cestičku a za kameny odbočit z cestičky doleva ke kontrole. Nebo 13 běžím po pěšince k asfaltce, za ní opět po pěšince a koukám se doleva, jakmile uvidím kameny, tak odbočuji ke kontrole.

Takže hlavní rada zní, maximálně zjednodušovat! Kdybys třeba běžela v nějakém jiném detailním terénu - v ČR bývají často hodně kamenité terény. Tam se taky těžko vyznáš, který kámen je který, tak je dobré vybírat k orientaci jiné věci než kameny (hustníky, paseky, cesty, potoky, vrstevnice).
Marie : Děkuji za zpětnou vazbu, zkusím na to příště myslet :)
Napiš komentář
Ulož
 
O-liga 4 Ládví (21.05.2020) O-liga 4 Ládví (21.05.2020)