OŽ Velká Černoc (05.11.2017)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Velká Černoc
Pořadatel: SLA
Země: ČR
Disciplína: krátká
Skutečná délka: 7.72 km
Čas: 61:20
Předně musím říct, že jsem si celou dobu nějak nerozuměl s mapou - některé objekty byly podle mě nakreslené moc výrazně, některé tam naopak nebyly. Někdy jsem nechápal, co tím chtěl mapař říct a musela docela pracovat moje fantazie. Při postupu na 10 jsem proběhl přes malou plochu podrostu a najednou se výrazně změnil les na nějaký velký zelený hustník (nebo tam aspoň mělo být rozhraní porostu). V mapě jsem mic takového neměl, neviděl jsem ani pokračování toho údolí, ve kterém jsem byl, a rozhodilo mě to. Když jsem se kus vrátil, už to bylo ok. Další tři kontroly jsem běžel za Martinem Šimšou, potom mě to přestalo bavit, další dva postupy jsem šel úplně jinak než on a na 16 jsem byl dřív (asi o 10 s ale i to se počítá :-) ). Na 17 jsem z pro mě nepochopitelného důvodu naběhl do hustníku a nechal jsem tam tak další 2 minuty. U 18 bylo špatně nakreslené kolečko (střed je v takovém malém odbočujícím údolíčku), já jsem šel po kraji toho velkého a hledal jsem to odbočující. To jsem sice našel, ale kontrola tam nebyla. Třešnička na dortu byla 19, kde mapa neseděla úplně nejvíc. Nejenom, že byly v mapě dva vývraty místo jednoho, ale ještě bylo zanedbáno asi dva metry hluboké údolíčko, kde byla světlina (teda v mapě taky nebyla). A holt když někdo běží tak, že prostě dva vývraty v hustníku nepřehlédne a potká místo toho údolíčko se světlinou, tak se to potom hledá blbě. Podtrženo a sečteno - z těch cca 20 minut za tak 10 mohly nepřesnosti mapy, špatně dané kolečko a jen za ten zbytek moje blbost :-) .
Skrýt komentáře (3)
Kuba Vlášek : Na mapu bych to nesváděl, mapa byla v pohodě. Na 10 to chtělo si všimnout, že je skoro stejně vysoko jako 9 a při držení výšky tě to vyhodilo přímo u kontroly. Postup na 16 je zajímavej, popravdě mě to zleva vůbec nenapadlo. Houbaření v hustníku nad 17 nechápu, ale když tě to baví. :) 18 byla nakreslená přesně tam, kde byla, 1 údolíčko tam odbočovalo dřív (je na kraji kolečka) a v dalším (fakt mělkým) byla kontrola, kromě toho se tam i klikatilo to hlavní, takže to byo docela jasný. U 19 nevím jak pod ní, ale shora se hledala dobře, světlina a průsek byly jasný, vývraty trochu divný, ale vývratům, se moc věřit nikdy nedá. Sečteno a podtrženo mi přijde, že toho na mapu svádíš moc, neříkám, že byla bezchybná, ale byla dost dobrá na to, abys tam takovýhle věci dělat nemusel. :-)
Ondra Měšťan : Mě by taky normálně postup na 16 zleva nenapadl, ale nemám rád, když někdo běží přede mnou (kromě štafet) a Martin Šimša to šel zprava. Některé chyby, co jsem vyrobil, bych udělal nehledě na kvalitě mapy, ale fakt kdyby ses podíval na tu 18, tak to kolečko není vycentrované na to hlavní údolí, je kousek vpravo, a tenhle detail jsem i za běhu viděl.
Kuba Vlášek : 18 ale nebyla v tom hlavním údolí, byla od něj trochu vpravo.
Napiš komentář
Ulož
 
OŽ Velká Černoc (05.11.2017) OŽ Velká Černoc (05.11.2017)