ČP Lukoveček klasika W21E (07.09.2019)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Pod Ondřejovskem 15
Pořadatel: TZL
Disciplína: klasika
Skutečná délka: 11.18 km
Čas: 88:23
Před startem se tam vykecáváme s Dominikou a plánujem, jak jí o ty tři minuty doběhnu a když to bude chtít píchnout, tak mi dá svoji GPSku, aby to jakože nebylo tak trapný :D No, tak tento scénář se úplně nevydařil, jelikož jsem ji za celou dobu závodu ani neviděla.

Hned postup na jedničku dává tušit, že to zřejmě bude dost na prd závod, chyby na první kontroly jsem v poslední době snad téměř úplně eliminovala, naopak to vždycky rozbíhám rychle a dobře. Ovšem taky přichází minutová chyba hned na začátku... Nevadí, ještě to bude dlouhý si říkám. Ale nějak se mi prostě nedaří se do toho dobře dostat. Možná tím, že jsem douho nebyla na závodě a běhala teď samý na pohodu roznos kontrol, sběr kontrol nebo nevim. Často zastavuju a ujišťuju se, kde jsem. Taky mi dělá problém měřítko, 15 jsem už taky poměrně dlouho neviděla a celej závod se s ní peru. Spoustu kontrol začínám hledat dřív (hlavně 3,12,13). Dlouhý postupy mi moc nejdou rychle vymyslet, na 4 ale volím dobře, takhle šly vlastně snad všechny soupeřky. Horší už je to se 7, kde moc dlouho přemýšlím a nakonec volím úplně debilní dlouhou obíhačku za cenu neušetření si žádných výškových metrů (naopak přidání si metrů), kterou nespasí ani to, že po tý asfaltce celou dobu běžím mezi 4 až 4:30 na kilák. Nejlepší by bylo jít první kopec zleva a pak víceméně rovně s trochou vykroužení toho údolí s hustníky. Kromě 1 taky kazím ještě dohledávku 6.

Hlavní problém kromě těch mapových chyb a blbé volby postupu ale bylo hlavně totálně špatný rozvržení sil. Na startu jsem se cítila, jakože to bude boj a asi mi dojde, což jsem měla v hlavě od startu (dokonce jsem si s sebou vzala hroznovej cukr, poprvý v životě jsem si vzala něco do lesa). Takže jsem běžela tak nějak v očekávání, kdy to přijde. Asi prostě respekt před první klasikou v elitě ;) Najednou jsem ale byla v půlce postupu na 7 a říkám si, že nejsem ale vůbec unavená, tak jsem se pak snažila v druhé půlce zrychlit a víc do toho šlapat. Stejně jsem ale po doběhu do cíle cítila, že bych mohla ještě klidně pokračovat dál, což asi není úplně správně :D Takže poučení zní: příště se toho nebát a běžet pořádně už od začátku!
Skrýt komentáře (1)
Kuba Makovský : přesně tak..narvat to hned od začátku a na konci ještě přidat, jak kdybys to nevěděla :P
Napiš komentář
Ulož
 
ČP Lukoveček klasika W21E (07.09.2019) ČP Lukoveček klasika W21E (07.09.2019)