MČR na klasice - finále D21B (22.09.2019)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Maliník
Pořadatel: TJN
Disciplína: klasika
Skutečná délka: 10.02 km
Čas: 103:13
Už na startu se cítím docela bez energie. Na 1 mě dost rozhodí, když naběhnu do hustníku a tam přede mnou plot?!? ok, tak se vracím zpátky. Dohledávka 1 trochu zmatená, ale v pohodě. Každopádně asi díky tomu, že mi přišlo, že tu ztrátu musím dohnat, moc nepřemýslím u 2. Ještě u hustníku a cesty jsem tam, kde jsem chtěla být, ale pak je tam nějaký rozhraní v reálu hrozně viditelný a směrem dolů to vypadá furt jako hustník, a v mapě ho nevidím (jo, až teď ho tam vidím a uvědomuju si, kde jsem tam byla). Jdu podél něj, pak už jdu nějak moc do kopce, ale moje hlava je asi vypnutá, takže mi to dochází, až když vidím, že jsem skoro nahoře na kopci. Jdu teda dolů, tam mi trvá ještě sto let to najít, protože samozřejmě nevím, kde jsem se tam ocitla... Chyba na 3' a předbíhá mě soupeřka, co šla za mnou. Pak to nějak jde, dotahuju jí u 6, kde si říkám, že moje jediná možnost je zvolit jinak než ona, takže jdu na 7 okolo. Místo abych šla za ní přes kopec. Cestičku nahoře na hřbetu netrefuju, ale nevadí, nepřijde mi ten postup tak špatný, ale asi byl. Oproti tý holce na něm ztrácím minutu, oproti nejlepším 4. Potom přichází už jen pasáž nekonečného trápení. Dochází mi absolutně síly, terén je drsný, k tomu furt kopce a já se nezmůžu skoro na žádný běh. Ono i pěšky do kopce mi to nejde a musím se někdy zastavovat. Na 10 jdu taky pomalu, ale to možná bylo jen mojí strašnou pomalostí v tu chvíli. Pak občas trochu běžím, les už není tak přísný, takže to někde jde. Chybka v dohledávce 17 a na 19 si přidávám kopec navíc, který mám co dělat vylézt. A pak už to nějak doklepu do cíle. Celkově příšernej závod fyzicky, tak od 7 to byla naprostá tragédie. Jakoby mě moje tělo úplně brzdilo. Sice se umím přemoct a vyždímat se, ale musí být z čeho, tohle přemoct prostě nešlo, energie mi ubyla úplně hrozně rychle a pak moje nohy fakt byly tak tuhý, že jsem měla co dělat se dohrabat k některým kotrolám i pěšky.
Skrýt komentáře (2)
Kuba Vlášek : Když si dobrovolně přidáváš 8 vrstevnic na postupu kterej se vlastně celej po rovině, tak se nedivím, že tam pak jsi přes 100. :D
Obíhačka na 7 je hrozně dlouhá a nešetří vlastně ani kopec a kvůli tý části přes hřeben v půlce ani těžkej terén. Akorát tam naběhneš o víc než třetinu víc než "rovně". A na 14 bych buď první půlku postupu tlačil víc k čáře a pak padal do toho údolí jižně od čáry mezi těma zelenejma flekama a nebo bych z tý křižovatky v údolí pokračoval dál a nabíhal tu kontrolu ze severu.
Gabča: No byla jsem tam přes 100 hlavně proto, že moje tělo to prostě ale vůbec nezvládalo. Na tu 7 to byla spíš volba jako pokus o odpoutání od soupeřky no... Ale nepřišlo mi to tak špatný na pohled, jak to bylo. 14 jsem šla tak, abych se k tý kontrole vůbec nějak dohrabala... Fakt jsem vůbec nemohla. Jen stěží jsem se rozběhla na tý cestě a pak když byla trochu do kopce ta cesta, tak jsem taky musela trochu pěšky :D ale neztratila jsem tam moc na to, jak mrtvá jsem byla.
Napiš komentář
Ulož
 
MČR na klasice - finále D21B (22.09.2019) MČR na klasice - finále D21B (22.09.2019)