Sedm chlebů D16 (14.05.2020)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Sedm chlebů
Skutečná délka: 5.98 km
Čas: 48:14
1. DISK ani jsem jí nenašla, myslela jsem, že jsem správně a fáborek tam prostě není (někdo ho ukradl nebo já nevim co) no po tréninku jsem na správné místo došla a kontrola tam byla. 3. špatně jsem přečetla vrstevnice (teď ani nechápu co jsem si myslela). 5. nedočtení dohledávky. 13. zaběhla jsem tam moc brzo, moc jsem nevěděla co od toho čekat a šla jsem jen na náhodu. ŠPATNĚ! A spousta dalších chybek a prostojů. (protože je mapa dost stará a jsou tam prý jen "úpravy od stolu" tak jsem moc nevěděla čeho se držet a čeho ne. A když jsem mysela, že skála bude svítit na dálku... haha omyl, ani z 30m jsem ji někdy neviděla)
Skrýt komentáře (2)
Gabča: Nejdřív bych si řekla, že když je mapa takhle starší, budu se určitě držet vrstevnic a skal, ty se nemění, cesty budou pravděpodobně taky stejné, i když můžou mít trochu jinou tloušťku než na mapě, porosty budou asi trochu upravené podle aktuálního ortofota, takže hlavní tvary budou mít dobrý, jen třeba budou světlejší/tmavší a nějaký menší porostový detaily budou chybět. Důležitý bylo koukat na vrstevnice, skály a hlavně buzolu! (ještě když říkáš, že skály nesvítily) A cesty a porosty používat pro nějaký urychlení postupu a zjednodušení orientace, ale nenechat se s nima rozhodit, když nebudou úplně sedět.
Na tu 1. bych teda zvolila úplně jiný postup - sice ty vrstevnice jsou po 2m, ale i tak je zbytečný chodit napříč to údolí, úplně malý není. Navíc je tam pak hodně těch skal a je to nepřehledné ještě v tom zeleném. Mnohem bezpečnější postup by byl zprava - na tu křižovatku ve tvaru kříže, dál rovně po cestě a zabočit do hustníku až před těmi skalami, co jsou okolo čáry postupu na 2. Trojka nevim no, prostě jsou tam dvě patra toho svahu, to chtělo z toho vyčíst :) Pak se ti to docela vedlo :) Na 13. je trochu složitější, chvilku jsem na to musela koukat, abych pochopila, jak to tam vypadá... Tam kde jsi tam naběhla by se ale taky mělo dát dostat ke kontrole ne? Když nabíháš do nějaký takový situace, kde moc nevíš, co tam bude, tak to chce se tam na hraně klidně i zastavit a pořádně si srovnat realitu s mapou a pochopit to, než tam půjdeš hledat kontrolu.
O víkendu to půjde líp, dneska sis vybrala blbej den ;)
Emča Černá : Ty Jo ta 1.Mě takhle vůbec nenapadla, ani když jsem tam šla podruhé. Jo směr to už teď taky vím, nejhorší je, že si vůbec nevybavuju, jak jsem tam šla. Vůbec nevím jak to tam vypadalo. Málo jsem se soustředila a vyběhla tam bez myšlení.
Napiš komentář
Ulož
 
Sedm chlebů D16 (14.05.2020) Sedm chlebů D16 (14.05.2020)