ož Jevany (12.09.2020)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Aldašín
Pořadatel: TAP
Země: ČR
Disciplína: middle
Skutečná délka: 4.33 km
Čas: 29:12
Na startu jsem vyrazil moc rychle a na K1 jsem si nevšiml toho průseku a ten hustník jsem obíhal, ztráta 30vteřin. Na K2 jsem neměl dobrý plán, ale stejně jsem kolem ní proběhl a neviděl jí, ztráta 4min. Na K3 jsem se trochu stočil v dohledávce. Na K4 by to bylo asi lepší to jít od tý velký křižovatky přímo. K6 jsem neodhadl dobře vzdálenost a naběhl jsem do hustníku dřív. K8 jsem běžel trochu na náhodu a proto jsem se v dohledávce trochu stočil. K12 úplně špatný postup měl jsem vyběhnout na tu cestu a běžet po ní až ke kontrole.
Skrýt komentáře (2)
Gabča: Zhodnotil sis to pěkně, určitě je vždycky důležité si říct, proč jsi ty chyby udělal. Vyběhnutí ze startu moc rychle je úplně ukázkový. Zlatá poučka zní: postupem na K1 se závod nedá vyhrát, ale dá se tam prohrát. V tvém případě to teda byla až K2, která byla už těžší než ta jednička. Asi ses na závod těšil, byl jsi namotivovaný běžet to dobře... Je dobrý se snažit před tím závodem nějak uklidnit a myslet jen na to, jak poběžíš (nemyslím jak poběžíš rychle a vyhraješ, ale jak si vezmeš mapu, v klidu ji srovnáš podle buzoly, vyrazíš, zopakovat si v hlavě ty úkony...). Aspoň mě to většinou pomůže se uklidnit. Někdy se to teda stejně nezdaří a pak to nedopadá dobře, viz moje MČR ve sprintu :)
Druhá věc je, že musíš mít plán! Na K2 je to asi hlavně směrové odražení se od paseky v půlce postupu a pak ty hustníčky vlevo od kontroly, které by tě měly zarazit. Na tu K8 nutno říct, že tam nebylo moc jasných záchytných bodů - možná ten hustníček před cestou, ale byl to spíš postup na hlídání směru. Takže to chtělo při přeběhu cesty pořádně zkontrolovat buzolu. S tou K12 máš pravdu, po cestě stoprocentně lepší - orienťák je vlastně celej o zjednodušování, tvůj postup byl zbytečně složitej.
Radim: Orienťák není o zjednodušování, orienťák je o chybách ;)
Tady je hodně vidět Tvoje přemotivovanost - být co nejrychlejší, vyhrát, ty první postupy jdeš brutálně rychle a bohužel málo přesně. Je to těžký, ale mysli na výkon, ne na výsledek:) Na K1 mě postup zprava neuráží (ani ta časová ztráta, přesně jak píše Gabča). Ale na K2 jdeš na náhodu - vypadá to, že jsi při odběhu moc nekoukal na buzolu, obloukem ses tam rovnal trochu víc k té pasece a doufal. úPlně tam chyběla fixace na záchytný body - třeba toho velkého hustníku vpravo za kontrolou.. Na K6 vidím netrpělivost (zbytečnou), kdyby sis počkal na ten bílej les, bude Tě to stát max pár vteřin. K8 - ses nechal stáhnout tím rozhraním. K12 se měla jít zprava, teď už to víš.
Teď si z toho závodu vezmi to pozitivní: 1) víš, že potenciál tam máš; 2) poučení, že se musíš donutit se mrknout na buzolu při každém odběhu z kontroly. Tady chyběly přinejmenším na K1, K2, K5 a K12, jenom z toho, co je vidět.
Napiš komentář
Ulož
 
ož Jevany (12.09.2020) ož Jevany (12.09.2020)