mčr klasika (19.09.2020)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: zubštejn
Pořadatel: ZBM
Země: ČR
Disciplína: klasika
Skutečná délka: 8.26 km
Čas: 58:49
Chyba na K1, měl jsem to jít horem potý cestičce. Na K2 jsem taky ztratil přes minutu, ale to muselo být během, protože kontrolu jsem našel bez problémů a postup po louce mi nepřipadá rychlejší. Na K3 asi byl lepší postup kolem toho kopečku a doběhnout ke kontrole ze spoda. Na K7 by bylo lepší jít z druhý strany. Potom trochu váhání na K10, jinak dobrý.
Skrýt komentáře (1)
Gabča: Předně chci říct, že pěkný výkon! Máš na čem stavět do dalších dvou let v H16, když už teď jsi se vešel do TOP20 ;) Určitě koukni na 3DRerun, kde má postupy vítěz vaší kategorie, ať máš srovnání.
Na K1 to bylo určitě lepší vrchem po cestičce, K2 je prostě během, mapově tam žádnou chybu nevidím. Kluci mají naběháno víc, aspoň máš představu, kam se můžeš za další dva roky posunout ;)
Na K3 - tak jak jsi to šel ty je tam zbytečná "zatáčka" na začátku nahoře na kopci, chtělo to tam mířit přímo pod čarou. Obecně rovně to nebyla úplně špatná varianta tohohle postupu, jen bys to musel vzít fakt víceméně úplně pod čarou, dolů do rohu louky, lehounce vykroužit údolí a nahoru ke kontrole. Což dokládají postupy dalšího borce, který to má nahrané do Liveloxu (odkaz na webu závodu). I když chápu, že pouštět se hned na začátku závodu do bušení všech kopců rovně nemusí být pro každého dobrá taktika. Když už jsi teda zvolil šetření aspoň nějakých vrstevnic v té druhé půlce, tak bych tam zlepšila takový detail, a to že bych využila víc tu cestu a svezla se po ní až skoro pod kontrolu. Takhle jsi měl sice jednodušší dohledávku po průseku, ale do kopce v terénu člověk běží pomaleji než po té cestě :) Ale jak říkám, spíš detail.
Na K5 upřímně nemám moc jasnej názor teda, kudy to bylo lepší. Dle srovnání s těma dvěma zmíněnýma to vypadá, že dost záleželo, jakou stopu člověk chytil na té levé variantě podél skal, takže bych řekla, že tvůj postup nebyl vůbec špatnej, pěkně na jistotu.
K7 - tam jsi musel ztratit hlavně úplně zbytečně na začátku, chtělo to vyhnout se tomu hustníku! Buď seběhnout kolmo dolů na cestu světle zeleným a nebo podél toho hřebenu skal na tu druhou cestu (tam jsem šla já a bylo to tam v pohodě průběžný). To je myslím hlavní důvod tvý ztráty... Jinak mě ta obíhačka na konci nikterak neuráží, kontrola je dost nízko. Akorát to člověk pak musí trochu rozběhnout, aby se mu vyplatila. Na druhou stranu si odpočineš taky na chvilku od těch kopců. Pro kluky, kteří ten kopec fakt vyběhnou, tak bylo evidentně rychlejší vzít tu neznatelnou pěšinku nahoru a jít vrchol kopce mírně zprava. Otázka je, jestli by to bylo rychlejší i pro tebe ale.
Zbytek pěkný!
Napiš komentář
Ulož
 
mčr klasika  (19.09.2020) mčr klasika  (19.09.2020)