utkání oblastních výběrů žactva (11.10.2020)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Krkavec
Disciplína: družstva
Úsek: 1.
Skutečná délka: 5.47 km
Čas: 32:55
na K1 jsem byl dost rozhozenej a nechal jsem se stáhnout davem na jinou farstu. U K4 jsem doběhl vedoucí vláček, který jsem vzápětí ztratil při zaváhání na K6.K8 jsem němel plán a bezhlavě jsem vyběhl od kontroly, naběhl jsem na cizí farstu a tam jsem stál a nevěděl jsem, kde jsem. K9 jsem prostě nekoukl na buzolu a zachránilo mě až ta křižovatka.Další chyba na K14, kde jsem se nechal stáhnout na jinou jámu.Cestou na K16 jsem si myslel, že jsem byl moc vpravo, takže jsem se stočil a našel jsem se až podle toho průseku. Dál už docela dobrý.
Skrýt komentáře (2)
Gabča: Oj, to je chyb! Až příliš. Z čeho myslíš, že ty chyby pramenily? Píšeš, že na K1 jsi byl rozhozenej, ale v dalších částech závodu to asi taky nebylo úplně ono co? Možná jsi byl trochu přemotivovaný - moc ses na to těšil, věděl jsi, že bys to měl zaběhnout dobře, takže jsi z toho byl nervózní a nedokázal se soustředit. Tak bych to asi viděla já, ale možná byly i jiný důvody :)
Nebudu rozebírat každou chybu zvlášť, víš co jsi dělal špatně - lajdáckost na odběhu od kontrol, na dohledávkách, běhání na náhodu - nevytvoření plánu, chybí pořádný záchytný body... Projdi si to, co kde bylo za problém. Orienťák člověk může umět technicky - mapově (to ty myslím umíš na svou kategorii dost dobře), může být i rychlej fyzicky (pomalej taky nejsi :)), ale když to nezvládne v hlavě, tak jsou mu všechny tyhle dovednosti téměř k ničemu.
Je to někdy těžký s tou hlavou, ale zkus se naučit před závody uklidnit a nemyslet na nic jinýho - jako musim běžet rychle, vyhrát, mít dobrý výsledek. To tě akorát rozhodí od toho koncentrovat se na mapu.
Radim: Je to přesně, jak říkáš, Gabčo. Davide, štafety jsou těžký (běží se rychle, člověk kontroluje mapu míň než při jednotlivcích, ..), ale: K1 bude vždycky farstovaná, tam prostě není jiná možnost, než si to hlídat. Já třeba na prvním úseku nepolevuju v mimořádný pozornosti dokud se startovní pole neroztrhne na třetiny.
Jinak v tomhle terénu (les bez záchytných bodů, kontroly na negativních tvarech) je strašně důležitá buzola na odběhu (z K7, K8, K13, K16..). Měl jsi jí s sebou? ;)
Ale klobouk dolů, s tolika chybama jsi to běžel fakt rychle :D
Napiš komentář
Ulož
 
utkání oblastních výběrů žactva (11.10.2020) utkání oblastních výběrů žactva (11.10.2020)