middle na Maliníku (29.12.2020)
Kategorie: Tréninky
Skutečná délka: 4.37 km
Čas: 39:27
Na K3, to chtělo jít asi víc přímo a neobíhat to po tý spodní cestičce. K9 jsem chtěl jít po tý cestě, až se změní v průsek a potom odbočit a hledat kámen nad jámou. Byl jsem trochu netrpělivý a odbočil dřív, tím pádem jsem naběhl na jiné kameny. K10 jsem neměl plán a řekl jsem si, že naběhnu k potoku a tam někde to bude, když jsem ale k potoku doběhl, zjistil jsem, že kontrola je o dvě vrstevnice výš. K12 jsem špatně přečetl popisy, takže jsem chvíli hledal na špatný straně kamene. Na k13 jsem plánoval, jak poběžim na K15 a nepohlídal si odbočení z cesty. Nevim jestli jsem zvolil na K15 správně, ale po cestě se mi to zdálo moc dlouhý a přímo se mi to zdála moc těžká dohledávka.
Skrýt komentáře (1)
Gabča: Na K3 nevím, jak myslíš víc přímo. Já bych se snažila asi víc nastoupat v první polovině postupu: pomalu stoupat traverzem jak jsi začal, ale pak pokračovat dál výš - do žlutý mezery v hustníkách, pak pořád šikmo do kopce, vybírat trasu tam, kde nejsou ty velké kameny a ke kontrole přiběhnout cca po vrstevnici. Takže vlastně celý zleva.

U K9 - jen pozor na změnu cesty v průsek. Není to moc dobrý orientační bod, mapy i mapaři jsou různí a rozdíl mezi cestou a průsekem v reálu nemusíš vůbec poznat. Lepší je všímat si dalších věcí okolo, třeba toho méně výrazného údolíčka, co vede od cesty ke kontrole.

K10 nejen bez plánu a nepřečtení vrstevnic (tady vlastně stačilo držet výšku a pak se odrazit od kamenů nad kontrolou), ale na konci taky uhnutí ze směru. Bez plánu bys vybíhat na postup neměl, to je jasné, někdy se to ale stane a u takhle krátkých postupů to ani nemusí být zas tolik fatální. Je ale důležitý na začátku mít správný směr a prostě připravit plán co nejdřív potom, co odběhnu od kontroly... tys vyběhl dobrým směrem a pak se úplně zbytečně stočil, přitom v tu chvíli už jsi myslím mohl mít vymyšleno, co s dohledávkou provedeš.

K15 si myslím, že rovně by to nebyla tak těžká dohledávka, ale hlavně pomalý postup, přes všechny ty šutry. Tam by se běželo dost blbě. Ta obíhačka po cestě je taky hodně dlouhá. Myslím, že tvoje varianta je fajn, jen pokud ten hustník nebyl na pohled vyloženě neprostupný, tak já bych ho na začátku neobíhala a snažila se na paseku proskočit přímo (nebo kousíček nad tím, jak jde přes hustník čára postupu, končí tam rozhraní a je tam trochu užší).

Zbytek je ale moc pěkný, supr trénink :)
Napiš komentář
Ulož
 
middle na Maliníku (29.12.2020) middle na Maliníku (29.12.2020)