ŽB Plzeň (17.10.2021)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Krkavčí hory
Pořadatel: Plzeň
Skutečná délka: 5.13 km
Čas: 52:39
Prům. tepy: 156
Max. tepy: 175
Dobrý béčka, jen postup na K5 jsem si mapoval dopředu a nevšiml si, že běžím trochu jinam. a na K9 jsem tu jámu přehlédl.
Skrýt komentáře (1)
Gabča: Mapovat si dopředu je sice samozřejmě dobrý a je dobrý, že to děláš, ale rozhodně by to nikdy nemělo být na úkor aktuálního postupu. Ten je vždycky nejdůležitější - nebude ti nic moc platné, že sis namapoval postupy dál dopředu, když při nepozornosti a nesledování toho aktuálního postupu uděláš chybu třeba i na několik minut. Když je pár postupů za sebou v těžším terénu, tak někdy prostě mapovat dopředu nejde (nebo jde, ale vyžaduje to už fakt hodně zkušeností - např. dokázat si namapovat rychle během pár vteřin). Není špatný se v takovém případě soustředit jen na to, abys správně našel aktuální kontrolu, pak se u ní zastavit a namapovat si další postup až tam. Základní pravidlo prostě je, že by sis měl mapovat dopředu jen v případě, že přesně víš, co aktuálně děláš a že běžíš správně (např. na cestě a v podobných "hluchých" místech trati, nebo když už vidíš objekt kontroly/lampion)

U té K9 mi to přijde, že jsi vzal špatný směr dolů do svahu od pěšinky a vedení - kontrola nebyla úplně kolmo dolů, ale lehce šikmo doprava. A ještě K10 - tam jsi fakt zbytečně seběhl dolů, pak vyběhl nahoru a pak zas seběhl dolů, tam mi přijde lepší buď jít od kontroly trochu zprava, až by se dostal na ten hřbet, nebo obtížnější na dohledávku by bylo jít pak odzdola, kam jsi seběhl, naopak zleva od čáry (cca traverz).
Napiš komentář
Ulož
 
ŽB Plzeň (17.10.2021) ŽB Plzeň (17.10.2021)