ŽB Čechy- klasika (18.06.2022)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Dubovice
Disciplína: long
Skutečná délka: 6.5 km
Čas: 66:05
Prům. tepy: 132
Max. tepy: 164
K1 dobrý, na K2 jsem se trochu moc stočila, K3 celkem v pohodě. Na K4 jsem šla větší půlku postupu tak, jak jsem chtěla (i když asi ne ideálně), ale když jsem vylezla z té zarostlé paseky, myslela jsem si, že už jsem dál a že kameny, co jsem viděla okolo, jsou ty vrcholky a začala jsem sbíhat dolů po pěšince, o které jsem si asi myslela, že je to ten průsek poblíž kontroly. Asi jsem se ani nepodívala na buzolu, jinak bych si (doufám) všimla, že jdu úplně jiným směrem. K5 v pohodě, K6 v zásadě taky, ale určitě se to dalo jít líp, jenom jsem to nedokázala vymyslet. K7 dobrý, K8 celkem taky, akorát jsem jí čekala trochu blíž v tom svahu, takže jsem to možná zbytečně obíhala. Na K9 už jsem asi byla uplně mimo. Nechala jsem se zmást tou pěšinkou, co vedla v hustníku ( v mapě jsem si jí nevšimla, ale stejně vede úplně jinak než ta u K9, tak nevím, co to bylo) a vlezla jsem do toho údolí, i když jsem vlastně věděla, že to je to údolí a že v něm ta kontrola být nemá. Fakt nevím, co to bylo, prostě asi už totální zkrat.
Skrýt komentáře (3)
Radim: K4: to je typicky rizikovy misto, po vylezu na plochej vrchol (odted uz) vzdycky hlidat smer!
K6: Ten hustnik pred obcerstvovackou nemel cenu, to chtelo obehnout. A v zaveru zvolit nejakou variantu, na ktery nebude potreba stoupat, nejvic se mi asi libi pesinka k oplocence a tim zlutym pruhem dolu.. ale to at treneri reknou ;)
Gabča: Na K2 bych zvolila trochu jinak - jít po pěšince dál až na její ohyb a tam rovně na cestu a po cestě doleva, bylo by to výrazně jednodušší a myslím, že i rychlejší. Když je kontrola takhle u cesty, tak je nejlepší vybrat k ní náběh prostě po té cestě, když to jde. Na K4 bych já osobně šla tu druhou polovinu zleva - po velké cestě doleva až jak tam odbočuje ten průsek a pak okolo kopce. To lezení nahoru do prudšího kopce a ještě pasekou je asi pomalejší. Ale jak píše Radim, tak když už jsi takhle šla, tak ty ploché vrcholy jsou zrádné, dají se jednoduše zaměnit ty kameny mezi sebou, takže na ně odteď vždycky dávat pozor a pořádně hlídat směr! Na K6 bych šla po té velké cestě s občerstvovačkama až do zatáčky, pak po pěšině okolo oplocenky dolu a pak ideálně tou pasekou, nebo kdyby vypadala fakt hnusně, tak oběhnout ten hustník až tak jak jsi šla ty. Na cestách jsi rychlá, tak toho využívej a tohle bylo navíc zkopce a nějak výrazně delší volba to není :)

Celkově - myslím, že by ses měla fakt zaměřit na používání buzoly a myslet na to - pokaždý, když se podívám na mapu, tak ji musím mít srovnanou ve směru a musim to prostě aspoň letmým pohledem zkontrolovat když vylezu z hustníku atp., tak si vždycky srovnat směr a podívat se, kam mi "ukazuje", než se někam rozběhnu (jako u té K4 na kopci). Nebát se zastavit a pořádně si mapu srovnat.
Kuba V.: Na tu 2 bych teda řekl, že nejlepší byla buzola v kombinaci s vrstevnicema, ty pěšiny a průseky v zelenobílých flecích byly místy trochu nejasný, ale kdybys to šla tak, že musíš klesat a k tomu s buzolou hlídala směr (ten ohyb kopce pod čarou nad kontrolou byl moc pěkně vidět), tak by to určitě šlo jít mnohem příměji (ale to je zase ta buzola, jak píše Radim a Gabča). 4 a 6 bych šel podobně jak píše Gabča, na 4 ten kopec víc obroužit (a stoupat to šikmo svahem a ne nakolmo) a 6 po pěšinkách.
Napiš komentář
Ulož
 
ŽB Čechy- klasika (18.06.2022) ŽB Čechy- klasika (18.06.2022)