ŽA Rusava-klasika (10.09.2022)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Rybárka
Disciplína: long
Skutečná délka: 7.79 km
Čas: 64:56
Prům. tepy: 146
Max. tepy: 187
Nejdřív chyba na K1-neměla jsem úplně plán, ale myslela jsem si, že je o něco výš, takže jsem jí přeběhla, ale pak jsem se alespoň našla u té cesty. Pak až do K7 celkem v pohodě. U k3 jsem si chtěla být jistá při dohledávce, takže jsem šla z té cesty a přes kopec, pak už tam bylo to rozhraní hezky vidět. Na K4 jsem si nebyla jistá, kudy vzít konec postupu (ještě jsem uvažovala o té cestě, která jde z pohledu postupu doprava, a pak po tom průseku, který vede skoro pod čarou). Na K5 jsem šla zase radši na jistotu po cestě, přišlo mi to lepší. Nad postupem na K6 jsem nějakou dobu přemýšlela, ale vzhledem k tomu, jak jsem se plazila do kopců na předchozích postupech, jsem radši šla obíhačku. Na K7 jsem chtěla jít prstě traverz až na kameny na konci kopce, ale nějak jsem tam zazmatkovala a vylezla jsem k jiným kamenům o dost dřív. K8 v pohodě, šla jsem na tu světlinku těsně před kolečkem, akorát jsem se pak trochu stočila vlevo. K9 i K10 ok. Na K11 jsem vylezla na té cestičce moc vpravo a pak jsem ještě běžela po vedlejším půseku, než jsem chtěla, takže jsem se pak zmateně zastavila u jiné rýhy, než mi došlo, že to po ní jsem chtěla běžet ke kontrole. Na K12 jsem si asi vůbec nehlídala směr a pak jsem nevěděla, kde na té silnici jsem skončila.
Skrýt komentáře (1)
Gabča: Škoda té K1 - na K1 se nedá závod vyhrát, ale dá se tam prohrát (nebo minimálně pokažená K1 prostě mentálně není dobrý start do závodu :)) Takže vždycky fakt co nejvíc jasný a na jistotu plán! Tady to mohlo být jít po průseku dolů a od napojení na cestu (cesta tam začíná vlastně) po vrstevnici ke kontrole. Na K4 bych řekla dobrý takhle, možná šel někdo ten konec postupu prostě rovně lesem, ale tam bys zas pomaleji, jestli vůbec, běžela. Po cestě do kopce se běžet ještě místy dá. Na K5 bych řekla, že to bylo rychlejší rovně, ale tohle není špatný - zas když už zvolíš jistotu po cestě, je dobrý ji využít na to, že si připravíš další postupy třeba. K6 - neztratila jsi tam moc, i když ta obíhačka je teda dost dlouhá. Vždycky záleží, v čem má člověk silnou stránku a taky jak je zrovna unavený, takže jestli si věříš, že to po cestě budeš pálit dost rychle, tak si můžeš dovolit takovéhle dlouhé obíhačky. Ale myslim si, že rovně bys to přeci jen šla možná i o něco málo rychleji :) Škoda té K7 - stejný postup jsme měli taky a taky jsem tam teda trochu váhala - chtělo to jít prostě traverzem až do bílého a po hraně hustníku dolu a nic jinýho neřešit. K11 - dobrý bylo jít až do rohu toho bílýho pod K10 a odtamtud si nastavit směr víc doleva (ve směru postupu) a jít na tu malou oplocenku - ale já nemam co říkat, jsem to sice udělala, ale pak jsem zazmatkovala a obíhala to po louce úplně zprava :D Postup na sběrku nepodceňovat! Dá se tam ztratit dost... Koukat do mapy a na buzolu můžeš přestat až na doběhu do cíle ;)

Celkově jsi běžela fakt hezky ten začátek - i přes chybu na K1 je vidět, že fyzicky holkám stačíš. Škoda těch chyb na konci, jestli už jsi taky nebyla i trochu unavená?
Napiš komentář
Ulož
 
ŽA Rusava-klasika (10.09.2022) ŽA Rusava-klasika (10.09.2022)