MČR Krátká (03.10.2020)
Kategorie: Závody
Disciplína: middle
Skutečná délka: 3.9 km
Čas: 45:45
Prům. tepy: 158
Max. tepy: 181
Já fakt nevím. Plán byl jít to čistě, takže jsem cestou na mapový start chvílema i šel, abych si to správně namapoval. No, chtěl jsem jít na jistotu na cestu a dohledat to od ní, ale z nevysvětlitelného důvodu se mi nechtělo dolů z kopce, tak jsem pro jistotu doběhl po hraně zpět až do karantény. Výkon potom fyzicky hodně na dně, mapově taky hrůza (u 11K jsem byl správně, ale překoukl jsem se a začal tam nesmyslně houbařit.
Skrýt komentáře (2)
Gabča: Já teda taky nevim :/ Fyzicky nás mělo problémy víc, je pravda, letos jste takhle fyzicky náročné závody/tréninky v brutálních kopcích tolik neběhali no. Ale mám stejně dojem, že hlavní problém bude v hlavě... Jestli ses tou chybou na začátku totálně nerozhodil (když plán byl jít čistě a hned na K1 plán absolutně nevyšel), možná to pak mělo vliv i na tu fyzickou stránku. Možná jsi byl odevzdanej, že už je to jedno, žes to stejně zkazil, a tím pádem už jsi nebojoval. Obecně plán jít to čistě je asi pokaždý, že jo. Ale jít s tím do závodu jako s hlavním cílem, co si opakuješ furt před startem (a i po startu, když říkáš, že jsi šel na mapáč i pěšky), může být kontraproduktivní. Pak se totiž nesoustředíš na závod a mapu, ale máš v hlavě jen "hlavně to nepokazit".
Jako nejsem nějaký psycholog :D Ale podle některých mých zkušeností je nejdůležitější před tím závodem mít fakt prázdnou hlavu - nemyslet na to, co se stane, když to půjdu dobře, ani na to, co se stane, když to zkazím. Nemyslet na výsledek, výsledek stejně záleží i na soupeřích a jejich výkon ovlivnit nemůžeš. Soustředit se na ten výkon a tím nemyslím to "musím to jít čistě", ale na ty jednotlivý úkony, co musíš udělat a co umíš dělat. Vyběhnu, vezmu si mapu, při odběhu na mapáč si ji srovnám, vymyslím plán, neodběhnu pryč dokud si nebudu jistá. Stejně tak to udělám u dalších kontrol atd. Já si třeba tohle představuju, jak vybíhám a dělám tyhle věci a dokáže mě to uklidnit. Když mě rozhodí nějaká chyba při závodě, udělám zas to samý - řeknu si: další postup si pořádně naplánuj, soustřeď se na to!
No tak nevim, jestli je to rada k něčemu :) Ale třeba jo... Myslím, jestli to nemáš tak, že moc chceš, ale pak to nejde...
Radim: Ty jo, ten odběh, to je smutný příběh. "Jít čistě" je podobnej plán jako "dát víc gólů než soupeř", samo o sobě Ti to moc nepomůže. Možná jsi se bál, že "to bude těžký", jenže Ty ty skály umíš (narozdíl od nás některých :P ), takže spíš měl být plán "dělat to, co obvykle a soustředit se na to".
Srovnat se po chybě, to je vyšší dívčí. Doporučuju na tohle téma tenhle rozhovor s Petrem Čechem ( https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sny-jako-ta-nejlepsi-motivace-bez-frazi-plus-s-petrem-cechem-123337 ), ono jde sice o fotbal, ale.. ;)
Napiš komentář
Ulož
 
MČR Krátká (03.10.2020) MČR Krátká (03.10.2020)