Paseky ŽB krátká (19.06.2021)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Paseky
Disciplína: KT
Skutečná délka: 7.46 km
Čas: 82:40
Prům. tepy: 145
Max. tepy: 179
Tak hledání v hustnících je problém. Už hned na K1 a pak strašlivě na K9. Na K17 jsem kolem tý kontroly běžel snad jen 2m, ale neobjevil ji. Až když jsem šel do toho hustníku ze severu. Jinak je tam dost směrových chyb (K2, K5, K12!, K14). Na K16 bylo asi lepší ten kopec oběhnout po asfaltce z jihu. Na K24 jsem si v tom zalomení na jih myslel, že obíhám ten podlouhlý hustníček před cestou a dost se divil, když jsem byl u kontroly.
Skrýt komentáře (1)
Gabča: V hustnících je špatná viditelnost, takže se tam víc projeví, když člověk moc neumí správně držet směr. V bílém lese se vždycky o něco v dálce dá zkorigovat, tady ne. Plus teda je při náběhu do hustníku fakt potřeba mít jasný plán, jak se ke kontrole dostanu. Vědět kde přesně tam nabíhám.

Na K1 bylo nejlepší myslím jít zprava po pěšince až na její konec a pak kolmo dolů ke kontrole. Je to pěkně na jistotu (a na první kontroly by se mělo běhat hlavně na jistotu, aby se člověk dostal do závodu). Ta K9 byla podle mě lepší jít zvenku toho hustníku - zprava okolo toho nejhustšího, vizuálně se odrazit od toho srázu po pravé straně a od něj kolmo dolu ke kontrole. To by ti dohledávku hodně zjednodušilo, takhle jsi prostě jen vzal směr a doufal (aspoň mi to tak přijde). Na K11 si myslím, že to bylo rychlejší zprava, ale takhle to máš zas víc na jistotu a trochu sis odpočinul od běhu terénem. K17 - tam nevím, jak to vypadalo, ale prostě je to asi o tom, že musíš vědět, co hledáš a očekávat to dopředu, tudíž pak když vidíš vývrat, tak ho oblézt dokola, dokud nenajdeš kontrolu... Na K19 by pro tebe bylo asi lepší se vrátit na cestu a oběhnout to horem. Stejně jsi u ní skončil - bylo by to pro tebe jednodušší i rychlejší.
Napiš komentář
Ulož
 
Paseky ŽB krátká (19.06.2021) Paseky ŽB krátká (19.06.2021)