Letošní rok se pomalu chýlí ke konci a sezóna už dávno skončila. Stejně jako minulý rok přináším soupis všech podstatných sportovních událostí, které jsme letos zažili. A že těch s pozitivním výsledkem nebylo málo! Sezónu končíme s bilancí 5 áčkařů a 16 béčkařů.

• V rámci zimní přípravy probíhaly nedělní mapové tréninky, při kterých jsme letos zavítali do Jevan, Zvánovic a Kroučové.
  • Velikonoční soustředění na Sklárně se letos opravdu povedlo. Všichni do svých tréninkových deníků přidali kilometry naběhané s mapou v ruce a užili si spoustu zábavy při společných aktivitách.
  • 14. dubna, po uspořádání oblastního mistrovství na krátké trati v Konojedech, se Martin Melišík přesunul do Horní Brusnice na MČR v nočním orientačním běhu, kde atakoval medailové pozice. Na cenný kov mu sice chybělo 44 vteřin, přesto bylo jeho celkově páté místo senzační.
  • Dařilo se i na prvních áčkových závodech v Brdech. Emča Bulířová tam zahájila svojí neuvěřitelnou sérii, když oba dny bezkonkurenčně ovládla D14. Bára Smolková na klasice obsadila 9. místo a Martin Melišík skončil na krátké trati desátý. Perfektní výsledky!
  • Jeden z nejúspěšnějších letošních závodů je zcela jednoznačně MČR ve sprintu! Táborské uličky nám přinesly hned čtyři umístění v TOP20, která znamenala jistotu licence A na následující rok. V D16 Báře Smolkové na chybělo medaili 11 vteřin, na vítězství jen o 3 vteřiny více. Páté místo v tomto závodě je přesto naprosto senzační! Emča Bulířová ve stejné kategorii doběhla 14. Klukům se také dařilo – Martin Melišík (H16) skončil 13., Ondra Měšťan (H18) obsadil 16. místo.
  • Na jaře se dařilo i na oblastní úrovni. D14 ovládla Emča Bulířová, v H14 skončil druhý Šimon Tůma, stejného umístění v H12 dosáhl i Jáchym Bulíř a třetí v D10 skončila Žofka Bulířová.
  • Na výzývacím poháru obsadili pražští žáci 2. místo. Na úspěchu se z Tretry podíleli Žofka Bulířová, Terka Měšťanová, Emča Bulířová, Jáchym Bulíř, Šimon Tůma, Honzík Melišík, Dominik Sork a Kuba Smolka.
  • Na republikovém šampionátu na krátké trati obsadil 8. místo Martin Melišík, 22. skončil Ondra Měšťan.
  • Hned na to jsme se vydali na velkou výpravu do italských alp. Na mezinárodních závodech v Maddoně di Campiglio vyhrály ve své kategorii jednu etapu Emča Bulířová a Gabča Šimůnková. V celkovém pořadí skončil Jáchym Bulíř v H12 třetí!
  • Na letním soustředění v Jedlové u Mariánských Lázní jsme zahájili přípravu na podzimní část sezóny.
  • Poslední béčkový víkend v pískovcích u Nového Boru opět ovládla Emča Bulířová, která tak jen potvrdila už jisté vítězství v B žebříčku.
  • Na MČR sprintových štafet a následný Český pohár jsme vypravili velkou výpravu! Dorostenecká sprintová štafeta složená z Báry Smolkové (mladší dorostenka), Šimona Tůmy, Tondy Černého a Emči Bulířové (všichni starší žáci) si především vyzkoušela nový formát a v nabité konkurenci skončila 22.
  • Mistrovství České republiky na klasické trati dopadlo velmi dobře pro Báru Smolkovou – deváté místo!
  • Podzimní bodování oblastních žebříčků ovládl v kategorii H14 Kuba Smolka.
  • V žebříčku A obsadili Bára Smolková a Martin Melišík celkové 13. místo (a to Martin celý podzim trávil v Kanadě) a Ondra Měšťaň uzavřel první dvacítku.
  • Bára Smolková se stala členem TSM A, Emča Bulířová, Tonda Černý a Martin Melišík se stali členy TSM B!
  • Gabča Šimůnková uzavřela rok 2018 na 49. místě v rankingu, Kuba Makovský na 57.
  • Dorostenci zakončili sezónu výpravou do Českého Švýcarska.
  • Na Mikulášském krosu jsme oslavili výročí 30. let od založení našeho klubu.

Letošní výsledky ukazují na to, že nám dorůstá nadějná generace tretráků a pomalu začíná promlouvat do dorosteneckých soutěží. Letos to jen těsně nestačilo na nějaký senzační výsledek, tak třeba příští rok 🙂 Cesta, která k těmto výsledkům vede, není jednoduchá a jejím základním předpokladem je pravidelná účast na trénincích a soustředěních. Příští rok určitě zase naplánujeme spoustu skvělých akcí, které baví jak vás, tak nás. V lednu všichni dostanou na tréninku seznam nedělních tréninků, závodů a dalších důležitých akcí na příští rok. Prosím, zarezervujte si důležité termíny!

Krásné Vánoce všem a mnoho sportovních i osobních úspěchů v roce 2019!