07.05. Mistrovství republiky ve sprintu, Brno
Začátek května se už tradičně nese ve znamení Mistrovství republiky ve sprintu a nejinak tomu bylo i letos. Původně byl schválený Moravský Krumlov, jenže pak náhodou prosáklo na povrch, že se tento rok vypravíme přímo do Brna! Pořadatelé z toho měli solidní průser, ale stejně dál utajovali další informace (jako třeba kde přesně se v Brně poběží), z čehož vzniklo spoustu dohadů, pár dalších průšvihů pro pořadatele a hodně dobře bavící se závodníci v diskuzích na facebooku. A to celé ještě před tím, než vůbec nastal kýžený den D. Zkrátka nuda v Brně se rozhodně nekonala!

Ťapáci měli zastoupení skoro ve všech dorosteneckých a juniorských kategoriích vyjma H18. Celkově sedmičlenná výprava se vydala v neděli vlakem pokořit centrum Brna. Hlavně první půlka trati a nástrahy bludiště hradeb a schodů ve svahu pod Petrovem se staly bohužel některým z nás osudnými. Bylo to tam opravdu těžké. Druhá část závodu už byla čistá atletika, jen si dávat pozor na pár umělých zábran a po dešti pekelně klouzající podchody a pasáže. Jak že to celé dopadlo? Dvě 7. místa řadí Brno asi na první místo v úspěšnosti mezi mistrovstvími posledních let. Ondra v H16 zaběhl výborný závod a v nejpočetnější kategorii je 7. místo naprostá bomba! Já jsem to měla rozběhlé i lépe, ale druhá část mi moc nesedla. Výsledky se počítají až v cíli, takže 7. místo naprostá spokojenost. Martinovi v H16 o 3 vteřiny utekl zisk Áčka, takže se bude muset co nejvíc vynasnažit na Béčkách, ale nebýt pár chybek, bylo to taky na výbornou. Kuba V. od sebe čekal lepší výsledek, ale 20. místo se taky počítá. Dorka, Lenka a Kuba R. se trochu vychybovali v úvodním bludišti hradeb, ale taky předvedli hodně pěkné výkony!

Za odměnu jsme si došli na výbornou večeři, prošli se po Brně a pak už vláčkem zpátky do Prahy. Já bych si to dovolila prohlásit za vydařený výlet!

Lenka Rosendorfová (D16) – 40. místo
Dorka Dědková (D18) – 35. místo
Gabča Šimůnková (D20) – 7. místo

Ondra Měšťan (H16) – 7. místo
Martin Melišík (H16) – 22. místo
Kuba Vlášek (H20) – 20. místo
Kuba Ransdorf (H20) – 26. místo

gabca

Gabča Šimůnková si doběhla pro R08.05. Oblastní žebříček – Klasická trať, Mníšek pod Brdy
Státní svátek v pondělí 8. května pro nás přichystal první letošní závod na klasické trati. Pražský žebříček se tentokrát běžel v lese nad Mníškem pod Brdy okolo poutního místa Skalka. Už z několika předešlých závodů dobře známá typická brdská kamenitá pole ale okusili snad jen muži, takže to ve výsledku až na ten déšť byl docela příjemný závod. Z Mníšku si odvážíme opět hromadu pódiových i dalších moc pěkných umístění, jak už se poslední dobou na Pražských žebříčcích stalo zvykem 🙂 Emča Bulířová si navíc svým vítězstvím zajistila nominaci na Olympiádu dětí a mládeže v Jihomoravském kraji (více tady). Gratulujeme!

Žofka Bulířová (D10) – 1. místo
Kája Pompachová (D12) – 12. místo
Terka Měšťanová (D12) – 13. místo
Emča Bulířová (D14) – 1. místo
Jáňa Popová (D16) – 7. místo
Verča Popová (D16) – 13. místo
Dorka Dědková (D18) – 3. místo
Gabča Šimůnková (D21L) – 3. místo
Hanka Tihonová (D21L) – 6. místo
——————————————-
Honzík Melišík (H12) – 2. místo
Jáchym Bulíř (H12) – 3. místo
Dominik Sork (H12) – 6. místo
Vítek Semecký (H12) – 10. místo
Máťa Černý (H12) – 19. místo
Šimon Tůma (H14) – 7. místo
Tonda Černý (H14) – 12. místo
Martin Melišík (H16) – 6. místo
Ondra Měšťan (H16) – 11. místo
Matěj Dědek (H18) – 3. místo

Jedno mistrovství za námi a teď už první béčka letošní sezóny – příští víkend!
Gabča Šimůnková