Všechno to začalo v devět večer v pondělí. Zatímco trenéři hráli tetris (skládali tašky do zavazadlového prostoru), ostatní se skvěle bavili. Pak pan řidič Jarda zavelel a jelo se. Cesta byla dlouhá a každý ji strávil jinak (někdo celou cestu prospal, někdo si dával pravidelné půlnoční svačinky).

DEN 1

Kolem půl deváté ráno jsme dorazili do kempu. Postavili stany, někteří bleskově rychle, jiní se s tím patlali trochu dýl a poskytli tak skvělou podívanou svému nechtěnému publiku. Dopoledne jsme strávili hraním her, zakládáním náměstí a odpočinkem. Pak jsme se po vlnách vypravili do Madonny na první etapu, kterou byl sprint. Trať nebyla příliš mapově těžká a všichni tretráci si s ním dobře poradili. Emča byla první, Martin třetí, Gabča druhá a pak další skvělá umístění (viz facebook Tretry – dejte like :D). Po závodě někteří došli do kempu pěšky.

DEN 2

Ráno vyjíždíme lanovkou na shromaždiště 2.etapy, která se nachází pod Grosté. Nebudem si nic nalhávat, bylo to těžký. Mapa plná vrtsevnic, jam, kupek a šutrů + v tomhle běhat * nadmořská výška = smrtelná rovnice. Zvlášť ve čtrnáctkách se soupeřilo nakonec o to, kdo bude mít největší ztrátu na postupu. Vyhrál Tonda :D. Jinak Gabča opět druhá, Jáchym pátý. Ostatní se tady docela vychybovali :D. Pak jsme výletnickým tempem došli dolu na parkoviště a do autobusu nelegálně propašovali tunu sněhu, kterou nasbírali Honzík se Šímou a s Jáchymem nahoře.

DEN 3

Ráno vyjíždíme stejnou lanovkou na stejné místo shromaždiště (nejdřív ale museli Kuba R. s Markem vyškemrat dva lístky na lanovku navíc – chyběly). Počasí poněkud studenější než předchozí dny. Myslím, že i někteří ostatní nám dají za pravdu, že tato etapa byla asi nejhezčí. Mapově lehčí, avšak fyzicky náročnější a běhatejnější trať spojená s výhledy a planinami se stády krav měla své kouzlo. Doběh z předsběrky na sběrku byl ale na konec závodu fakt brutál (40 vejškovejch buď po sjezdovce nebo po cestě – vyber si :D). Možná se v tomto závodě taky dost chybovalo, každopádně většina lidí přibíhala nadšená. Jáchym třetí, Martin osmý, Ondra devátý, Gabča třetí a samozřejmě další skvělá umístění (píšeme sem jen ty do cca desátého místa). Pak nákup a večer grilovačka (hodní trenéři se rozdělili a taky nám dali :D).

DEN 4

Ráno vyrážíme na další etapu do Madonny (resp. nad Madonnu). Nejdřív vyšlápnout sjezdovku a asi 1400 vejškovejch nahoru na start, tam se pokochat krásným jezírkem a pak hurá do fekálu. Trať byla tentokrát v lese s dobrou viditelností, ale jako pod nohy moc vidět nebylo (vysoká tráva a klacky úplně všude). Každopádně i přes ten bordel to byla taky krásná etapa a tretrákům se v lese dařilo: Jáchym 6., Šíma 10., Martin a Ondra 9., Emča 4., Lenka 5. a Gabča 4. Po závodě jsme ještě vyrazili na procházku k jezeru, kde jsme si dali zmrzlinu, naši otužilci Kuba R. s Markem se tu vykoupali (zatímco Kuba V. stavěl přehradu). Za zmínku stojí i ulovení ryby (rybáři, neber si to osobně 😊). Večer nás Kuba R. obdaroval výtečným dezertem (krupicovou kaší) a tím se téměř všechny nenažrané děti posilnily a tudíž měly energii hrát na schovku skoro až do půlnoci.

DEN 5

Vstávat brzo a balit. V osm odjíždíme do Pinzola na pátou a poslední etapu. Měl to být sprinto-middle, ale ten kousek middlu tam neměli úplně všichni, takže pro 16 a níž to byl jen sprinto-běžák. Bylo to hodně o běhu, moc voleb tam nebylo (aspoň teda u nás ne). Nejrychleji svou trať zvládli Jáchym (9.), Šíma (10.), Martin (7.) a vítězka své kategorie Gabča. Tonda věrně následoval Kubu R. v jeho stopách a z 15. kontroly už se nemůže dočkat, až orazí kašnu (sběrku), a proto vynechává 16…disk :D. Určitě by se skvěle umístil i Ondra, nebýt toho, že se v lese zranil a cenu Fairplay by měla dostat Lenka, za to, že Ondrovi pomohla a závod nedokončila. Odpoledne jsme strávili jezením zmrzlin a posedáváním po městě (jako praví bezďáci) a cachtáním se v řece. Pak jsme šli zatleskat Gabče za první místo, pak na další zmrzlinu, pak zafandit malým kidům na místních cyklistických závodech a pak jeli domů.

Celá tato akce se skvěle povedla. Odvezli jsme si odtud spoustu zážitků a zkušeností, každý večer měli protahování s Kubou R. a podívali se na krásná místa. Počasí nám taky přálo. Jediný nedostatek byl, že to mohlo být delší 😊 Chceme teda poděkovat Kubovi R., Markovi, Kubovi V. a Gabče za organizaci, odvoz věcí a lidí, srandu a odvahu vzít na sebe odpovědnost za tuto akci, popřát Ondrovi brzké zotavení a taky samozřejmě popřát všem krásné prázdniny😊

Vaši oblíbení reportéři

Bára a Kuba Smolkovi