Žebříček A zavítal do dalekých Jeseníků. Na žebříček se vypravili naši 3 áčkaři doplněni těmi, kdo si chtěli zaběhnout na mapách mistrovství Evropy. Součástí orienťáckého víkendu bylo fandění závodníkům na štafetové trati v sobotním dopoledni. Bronzový úspěch mužské reprezentační štafety jistě podpořil k dobrým výkonům i naše závodníky.


28. 05. Žebříček A, Žebříček B Morava, krátká trať – Jeseníky
Krátká trať pro členy našeho klubu přinesla vynikající výsledky. Jedno páté a jedno osmé místo v republikové konkurenci jsou skvělé výsledky, o než se postarali Dorka Dědková a Gabča Šimůnková. Kuba Makovský v druhé nejvyšší mužské kategorii (H21A) v půlce závodu ještě vedl, ale tříminutová chyba na 10 kontrolu ho připravila o senzační výsledek. Přesto za konečné 10. místo bude brát slušné body do rankingu. Závod se povedl i Katce Zamazalové, která v D21A obsadila 11. příčku.

Dorka Dědková (D16A) – 5. místo
Gabča Šimůnková (D20A) – 8. místo
Katka Zamazalová (D21A) – 11. místo
Anička Hermannová (D21A) – 20. místo

Martin Melišík (H14B) – 22. místo
Kuba Vlášek (H20A) – 25. místo
Kuba Makovský (H21A) – 10. místo


29. 05. Žebříček A, Žebříček B Morava, klasická trať – Jeseníky
Nedělní klasická trať už nám nesedla tak jako krátká o den dříve. Nejlépe zaběhl Kuba Makovský, když desáté místo z middlu vyšperkoval šestou příčkou na klasické trati. Závod se povedl i Martinu Melišíkovi, který v pro něm bohužel nesoutěžním závodě doběhl sedmý. Doufejme, že se mu podobný výkon povede zopakovat i v třetí červnový víkend u Rakovníka na ŽB – Čech. Ostatním se moc nedařilo, což potvrzuje, že velké převýšení v kombinaci s fyzicky náročným terénem našim běžcům moc nevyhovuje. Ztráty, spíše než velkými chybami, byly způsobeny pomalejším tempem po celý závod.

Dorka Dědková (D16A) – 16. místo
Gabča Šimůnková (D20A) – 33. místo
Katka Zamazalová (D21A) – 27. místo

Martin Melišík (H14B) – 7. místo
Kuba Vlášek (H20A) – 31. místo
Kuba Makovský (H21A) – 6. místo


Příští víkend:
4. – 5. 6. Štafety, Žebříček A a Vyzývací pohár, u Brna
Za Tretru bude startovat jedna mužská a jedna chlapecká dorostenecká štafeta, žáci budou startovat za pražskou oblast.