Ondra v sobotu druhý na ŽB

O uplynulém víkendu jsme se rozdělili na dvě části, ta větší závodila na Žebříčku B Čechy v Chyňavě kousek na západ od Prahy, menší část se pak prala s bažinami a horským lesem na závodech Českého poháru a Žebříčku A u Nejdku.

Na ŽB nás čekal les trochu zarostlejší, spíš rovinatý s pár velmi kamenitými kopečky. Hlavně na sobotní klasice se Tretrákům skvěle dařilo, když si vyběhli hned tři umístění na bedně 🥈🥉 (2. Terka v D16B, 2. Ondra v H16B, 3. Linda v D18B) a další pěkné výsledky (5. Máťa v H18B, 11. Míša v D14B). Na nedělní krátké se sice na bednu nikdo nepodíval, přesto ale další hezké výkony (8. Míša D14B, 7. Terka D16B, 7. Máťa H18B) znamenají, že hned několik borců a borkyň má zatím v žebříčku našlápnuto k zisku licence A na příští rok! 👍 Jen tak dál, další Béčka nás čekají v červnu.

Český pohár v Nejdku byl opravdu velký zážitek a pravá divočina okolo Přírodní rezervace Oceán 🌊 – krásný horský les plný borůvčí, bažin a ve svahu nad shromaždištěm i kamenů. Tratě byly těžké a i u zkušených borců se mnohdy dělaly velké chyby. Sobotní krátká se nejlíp povedla 7. Martinovi (H20A), 9. Báře (D20A), 12. Davidovi (H16A) a 13. Tondovi (H18A) a Gabče (D21E). Nedělní klasika byla zvlášť pro dospělé kategorie hodně dlouhá, což ještě umocňovalo intenzivní zážitek z terénu. 🌲💦 Nejlépe se dařilo 7. Emče (D18A), 6. Báře (D20A), 10. Martinovi (H20A) a 12. Davidovi (H16A).

Gabča Šimůnková