Jednadvacet Tretráků o víkendu bojovalo u Ivančic o letošní mistrovské tituly na klasické trati. Prostor závodu poblíž Brnu nasvědčoval, že to bude hodně zelené a taky že bylo… V kvalifikaci se ukázala jako nejlepší taktika slézat z cest co nejmíň to šlo, protože mimo ně čekal místy opravdu hodně zarostlý les (o kopřivách až po pás na některých pasekách ani nemluvě). Nedělní finále se líbilo víc, nabídlo na většině tratí opravdu pěkné volby postupů a tak se s vegetací v lese bojovalo přeci jen o něco lépe.

Kopcovitý terén sedl Kubovi S. – vyhrál jeden z kvalifikačních rozběhů a i ve finále běžel opravdu skvěle! Nakonec ho drobná ztráta před koncem, kde si přidal o ostružinový podrost víc, než bylo třeba, stála zřejmě medaili, ale i 4. místo jen 12 vteřin za bednou v H18 je naprostá paráda. Na výborném 6. místě ho ve stejné kategorii doplnil po bojovném výkonu Honza! Už tradičně jsme měli také zastoupení na nejvyšších místech v kategorii juniorek. Holky běžely vyrovnaně – všem třem se podařilo naskládat se do půl minuty na 3., 4. a 5. místo. Bronzovou medaili si po pár chybách, ale výborném fyzickém výkonu odvezla Bára 🥉, za ní byly po velmi pěkných výkonech dvě Emči Č. a B.

V nižších finále určitě stojí za zmínku výkony našich dospělých v DH21 – Anička 4. a Martin 15. ve finálích B.


Gratulace všem úspěšným, dalších několik z vás také předvedlo pěkné výkony na hranici svých možností a odvezli jste si snad i motivaci do dalšího tréninku, abychom příště v A finále fandili ještě vícero našim členům!

📷 Jirka Čech a Kade