Největší tretrácká výprava za poslední roky bude bojovat ve finálovém závodě Mistrovství České republiky ve sprintu. Gabča Šimůnková (D20) tam bude obhajovat 12. místo a Kuba Vlášek (H20) třináctou pozici. Jako minulý rok se nejdůležitějšího květnového závodu zúčastní i Dorka Dědková (D16) díky loňským výsledkům v žebříčku A. Ze sobotního oblastního mistrovství si kvalifikaci vyběhli Ondra Měšťan (H16) a Jára Sladkovský (H18). Tuto výpravu čeká 7. 5. běžecké představení v malebném městečku u slovenských hranic, v Uherském Brodě. O víkendu probíhaly kromě oblastního mistrovství ve sprintu i další závody – sobotní noční závod v Dobříši, ze kterého si titul Přeborník oblasti přivezla Bára Halamová (D16), a nedělní krátká trať na mapě Ježibaba.


4. pražský žebříček, oblastní mistrovství ve sprintu 9. 4. – Benátky nad Jizerou

Z přeboru ve sprintu vezeme velmi cenné skalpy – celkem máme pět umístění na bedně a další čtyři medaile jsme obdrželi při vyhlášení výsledků samostatné pražské oblasti. Na tento žebříček jsme zavítali do nedalekých Benátek nad Jizerou. Závod se běžel v kopci na jehož vrcholu se rozkládá barokní zámek. Tratě měly dvě zcela odlišné části – městkou, která většinou nabízela volbu zleva nebo zprava, nebo často vůbec žádnou – a lesní, ve které rozhodovala většinou rychlost běhu z kopce či traverzu terénu. Přeborníky pro rok 2016 v barvách našeho klubu se stali Šimon Tůma (H12) a Jára Sladkovský (H18). Šimon za sebou nechal nejbližší pronásledovatele o více než minutu, Jára vyhrál poněkud těsněji, druhý na něj ztratil 12 vteřin.

Žofka Bulířová (D10) – 9. místo
Jana Popová (D14) – 9. místo
Dorka Dědková (D16) – 2. místo
Gabča Šimůnková (D21L) – 8. místo

Jáchym Bulíř (H10) – 3. místo
Šimon Tůma (H12) – 1. místo
Honza Melišík (H12) – 8. místo
Tonda Černý (H12) – 12. místo
Ondra Měšťan (H16) – 3. místo
Honza Longin (H16) – 6. místo
Jára Sladkovský (H18) – 1. místoOblastní mistrovství v nočním orientačním běhu 9. 4. – Dobříš 

Bára Halamová (D16) – 5. místo – vítězství v rámci pražské oblasti
Dorka Dědková (D16) – 6. místo

Martin Melišík (H14) – 5. místo
Honza Melišík (P) – 14. místo z 26.5. pražský žebříček 10. 4. – Stará Huť u Dobříše

V neděli ráno se 45 ŤAPáků vydalo na pátý oblastní žebříček do Staré Huti u Dobříše. Les, ve kterém náš oddíl dříve, před 7 lety naposledy, pořádal závody, nám nabídl rovinatý, ale docela zarostlý terén s terénními detaily (kupky a prohlubně) a na okrajích i kamenitými srázy. Tratě tak rozhodně nebyly mapově úplně jednoduché a velké chyby se z mé vlastní zkušenosti daly vyrobit hlavně nesprávným udržením směru. Těžké byly i některé dohledávky, zvláště v částech s rozmanitými porosty a prohlubněmi. Níže výsledky těch, kterým se podařilo s nástrahami tratí nejlépe popasovat:

Klárka Bublíková (D10L) – 2. místo
Míša Šimůnková (D10L) – 8. místo
Ema Bulířová (D12) – 3. místo
Bára Halamová (D16) a Lenka Rosendorfová (D16) – 3. místo (holky měly shodný čas)
Anička Hermannová (D21L) – 3. místo

Jáchym Bulíř (H10) – 8. místo
Šimon Tůma (H12) – 9. místo
Dominik Sork (H12) – 11. místo
Martin Melišík (H14) – 5. místo
Ondra Měšťan (H16) – 4. místo
Matěj Rohlík (H16) – 10. místo
Jára Sladkovský (H18) – 7. místo


Následující víkend:
Příští týden nás čeká nedělní Český pohár štafet v Ralsku, který je zároveň vyhlášen jako oblastní mistrovství pražské oblasti ve štafetách. Za náš klub poběží ženská, mužská a dorostenecká štafeta, bojovat budeme o postup na republikový šampionát. Den předtím se koná Mistrovství republiky v nočním OB v Doksech (místě loňského letního soustředění), kam se vypraví čtveřice odvážných ve složení Dorka Dědková, Gabča Šimůnková, Katka Zamazalová a Víťa Zajíc. Držíme jim palce!

Rozbor Michala Hodka:

Benátky a Stará Huť

Kuba Ransdorf a Gabča Šimůnková