Celkem 9 tretráckých štafet bojovalo o víkendu o body do Českého poháru štafet!

Ale pěkně popořadě – nejprve jsme se v sobotu dopoledne postavili na start závodu ve sprintu na předměstí Hradce Králové v rámci ČP a ŽA. Nejlépe se vedlo Báře, které v D18A chyběly na 4. místě k pódiovému umístění jen 2 vteřiny. Další umístění v top10 Áčkových kategorií vybojovala Emča (7. v D18A) a Martin (10. v H20A). Někteří další si vyběhli pěkné výsledky v přidruženém závodu oblastního žebříčku a pěkně se tak naladili na odpolední štafety!

Na ty jsme se přesunuli do Podkrkonoší do pěkného lesa u Mostku. Nejlépe se dařilo dorostenkám Báře, Emě a Emče – i když 2/3 štafety nebyly s výkonem moc spokojené, stačilo to i tak na suprové 2. místo. V neděli se běželo ve stejném lese, tratě byly ale trochu delší, kopcovitější a kamenitější. V dorostenkách zaběhla skvěle 1. úsek Linda, která rozbíhala Béčko a přiběhla 4. Báře se tolik nedařilo, ale Emy na dalších dvou úsecích si spravily chuť po sobotě, zaběhly výborně a v cíli z toho bylo jasné vítězství v D18! Dorostenci Kuba, Tonda a Honza si doběhli pro pěkné 12. místo.

Skvělý týmový víkend, který jsme si všichni užili, ve výsledcích jsme se neztratili – a to ani naše dvě žákovské štafety D14 a H14, které nasbíraly zas další zkušenosti z velkých závodů. Vezeme postup na MČR pro 2x D18, 2x H18, H21 a D21 – tak hurá za dva týdny na Vidnavu na klubový vrchol sezóny!

Gabča Šimůnková