MČR KO sprint
První Mistrovství republiky v Knock-out sprintu, který se na světové scéně už pár let běhá, uspořádali (a nutno říct že naprosto skvěle!) na státní svátek 28. 9. Písečáci přímo v Písku. Všechny tratě byly fakt pěkné a těžké. Nejlepší junioři a dorostenci měli možnost startovat v kategorii dospělých, takže startovní pole nebylo sice tak početné, ale bylo nabité!
KO sprint začal dopolední kvalifikací (lehce kratší sprint s intervalovým startem). Z každého rozběhu postupovalo 6 nejlepších do vyřazovacích bojů. S přehledem postoupila Ema Černá, v druhé kvalifikační skupině se na 6. postupovém místě s na vteřinu stejným časem umístily Gabča a Bára… jelikož navýšit počet v semifinále v této disciplíně nejde, rozhodlo ve prospěch Gabči lepší umístění v rankingu.
Semifinále se běželo již kontaktně. Ema a Gabča se potkaly ve stejném semifinále a Ema zvládla na konci skvěle udržet nervy a postoupit, když přefinišovala dvě lehce před cílem chybující soupeřky. Gabča vyběhla celkové dělené 13. místo. Finále bylo namotané v hradbách „Na Parkánech“ a z opravdu těžké spleti kontrol a postupů se Ema vymotala jako třetí v pořadí a získala tak historicky první dospělou medaili na MČR pro Tretru, i když věkem stále juniorka! 🤩🥉 Velká gratulace!

MČR sprint a sprintové štafety
Poslední individuální MČR letošního roku byl netradičně sprint až v Opavě, lépe řečeno v místní psychiatrické léčebně a nemocnici. Závod byl spíš běžecký než mapový… ale protože se běhalo opravdu rychle, dělaly se i na jednoduché trati chyby. Závod byl velmi vyrovnaný a rozdíly docela malé. Skvělou sprintovou formu potvrdila Ema a doběhla si pro stříbro v juniorkách🥈 Zbytek výpravy vybojoval pár pěkných umístění v druhé desítce (Honza 14. v nadupaných H18, Terka 16. v D18).
Větší paráda přišla druhý den na sprintových štafetách! V dorostu jsme měli dvě poměrně silné štafety a to se potvrdilo i v závodě. Áčko ve složení Žofka, Kuba, Honza a Terka doběhlo na skvělém 6. místě a Béčko Evka, Ondra, David a Míša bylo 11. jako druhé nejlepší Béčko! (a v minisouboji pražských oddílů ukázaly oba týmy ostatním záda ;)). Dospělí dosti nečekaně nominovali dva týmy, daleká cesta leckoho odradila… Áčko Bára, Martin, Ondra a Ema vyběhlo krásné 11. místo – zlepšení oproti loňsku tam je, tak příště už top10? Druhý tým si závod užil, roli outsiderů nepotvrdil a pár týmů za námi ještě zůstalo. 💚