Týden mezi 2. a 9. červencem strávili čeští junioři a juniorky na Juniorském MS v okolí rumunského městečka Baia Mare. JMS bylo letos pro české barvy snad nejúspěšnější za posledních mnoho let (6 medailí, z toho tři zlaté). Ema s Bárou sice cenný kov domů nepřivezly, ale (také svými výkony) přispěly k naprosto skvělé atmosféře v českém týmu.

Ema je tradičně silná ve sprintových disciplínách a to potvrdila i ve dvou úvodních závodech na JMS – stabilním výkonem bez chyb si doběhla pro moc pěkné 23. místo ve sprintu a den na to skvěle rozběhla druhou sprintovou štafetu (7. místo na úseku), která nakonec skončila na hezkém 11. místě.

V druhé půlce se šampionát přesunul do lesa. Bára sice nebyla ani s jedním závodem opravdu spokojená, nedokázala se vyvarovat chyb, ale i tak z toho na klasice bylo 29. místo. Hned o místo za ní byla 30. Ema – umístění obou holek ve třicítce se počítá, konkurence na JMS je velká! Šampionát zakončily štafety, kde Bára rozbíhala a Ema finišovala Béčko holek, které si doběhlo pro skvělé 9. místo!

Holkám moc děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k pěkným výkonům. Byl to historický okamžik, když na tak velké akci reprezentovaly rovnou dvě členky Tretry!💚💚 Báru už na JMS příští rok neuvidíme, přechází do dospělých, ale Ema se určitě znovu popere o nominaci – a třeba se přidá někdo další? Protože v létě 2024 se nejlepší světoví junioři a juniorky utkají o tituly u nás v Česku, tak kdo by nechtěl být přímo u toho?

Komu by tohle shrnutí nestačilo: článek na webu repre

📷 oficiální web JMS a Martin Křivda