Tato stránka nabízí materiály, které vznikly v KOB Tretra Praha. Jedná se jak o metodické dokumenty směrem k tréninkům a obecně tréninkovému procesu, do budoucna určitě i ke stavbě tratí.

První kroky (nejen) začínajícího trenéra orientačního běhu, 1/2017
Náměty na tréninkové jednotky od Kuby Ransdorfa, který tento dokument sepsal především proto, že je velmi obtížné najít v metodice, jakým způsobem trénovat děti v Praze na Proseku, kde se prostě do lesa většinou nedostaneme.

Mé pokusy s psychologií ve sportovní přípravě žactva, 10/2018
Prezentace shrnující pokusy o psychologickou přípravu s žáky. Tato prezentace reaguje na prezentaci Lenky Knapové na metodickém semináři a snaží se ukázat konkrétní aktivity, které s žáky v rámci tréninkového procesu byly prováděny. Autor také popisuje, jaké měly tyto aktivity výsledek pro něj i pro samotné děti. Důležité je si především najít způsob, jakým komunikovat s každým dítětem, k čemuž aktivity v prezentaci dávají dobrý návod. Rozhodně se nejedná o příručku, jak se nejlépe připravit na důležitý závod, ale spíše jak decentně nastínit žákům, že se to od nich třeba za pár let bude chtít.