Týmový vrchol sezóny se konečně v plné parádě po dvou letech vrátil na scénu! Pořadatelé si pro nás připravili těžké, trochu kamenité, trochu hustníkové a občas taky trochu zarostlé terény ve Vidnavě.

V sobotu na MČR štafet bylo v akci hned 8 tretráckých štafet od dorostu až po veterány. Skvěle se předvedly naše dvě štafety D18: Po prvním úseky Bára první a Linda pár vteřin za ní pátá. Emča Černá předvedla supr výkon a bylo z toho po dvou úsecích jasné vedení! Terka se nenechala zahambit a předávala Béčko na 10. místě.

Štafeta dorostenek po doběhu posledního úseku, foto Kade

Emča Bulířová to měla setsakra těžké, vybíhali jste někdy do lesa s náskokem na první pozici? I přes to, že byla z výkonu v první části trati zklamaná, tak do pytlíku dala všechno a při nervydrásajícím finiši vybojovala pro holky bronzovou medaili!

Hostující Evka z Budějovic nejdřív trochu ztratila, ale pak v pytlíku předběhla hned několik štafet a bylo z toho skvělé 13. místo pro Béčko – druhá nejlepší B štafeta v dorostenkách. Gratulace oběma týmům! Kluci Kuba, David a Tonda v H18 bojovali statečně, nakonec z toho bylo solidní 18. místo.

V neděli se postavily na start dvě družstva dorostenců, jedno dospělé a jedno veteránské. Dospělí ukázali potenciál do budoucna, i když nakonec kvůli zraněnému členovi družstvo nedoběhlo kompletní. Dorostenci se na neděli přejmenovali na turisTAPraha, ale jejich výkony teda rozhodně turistické nebyly.

První družstvo

První družstvo bojovalo moc pěkně, pořadí se různě přelévalo, nakonec supr 8. místo, což je o tři místa vylepšení nejlepšího umístění na družstvech!!

Druhé družstvo

A nakonec si dorostenky Emča, Emča a Bára došly pro pohár za celkové druhé místo v Českém poháru štafet pro letošní rok

🏆

Díky celému týmu za skvělý víkend, snad jen to kontrolování kódů bychom si měli víc procvičit: od dorostu, přes dospělé, až po veterány, kompletní foto: https://photos.app.goo.gl/VhbgKkxfGaUpNcDq5

Gabča Šimůnková