Posledními velkými celostátními závody letošní sezóny byl tradičně klubový vrchol sezóny, tentokrát hezky připravený od Pardubičáků v Krouně. Pěkný les, pěkné tratě, nějaké ty pěkné výkony a široký Tretrácký tým dorostenců, dospělých, veteránů a také několik žáků v rámci výběru Prahy – užili jsme si to!
Hlavní želízka v ohni byli v sobotních štafetách kluci Kuba, Honza a David v H18. Stabilní výkony v poháru štafet po celou sezónu (3., 4., 5. a 3. místo) dávaly tušit, že kluci budou bojovat o příčky nejvyšší. Nakonec chybělo asi i trochu toho štěstíčka a kluci sice potvrdili letošní vyrovnanost fakt pěkných výsledků (!!) ale byla z toho nepopulární brambora 🥔 A na stejné příčce skončili i v celkovém pořadí ČPŠ. Určitě ale můžou být pyšní na fakt skvělou sezónu. Kdo zaběhl nejlepší letošní výkon byly dorostenky – skvělý rozběh od Terky a bojovné výkony Evky a Míši vynesly krásné 8. místo! Nejlepší umístění v dospělých kategoriích na MČR za posledních mnoho let vyběhly naše ženy (respektive juniorky) – Bára, Emča B a Emča Č – supr 6. místo! Dvě top20 přidaly B štafety dorostenců a žen a pěkné výkony byly k vidění i v nabitých kategoriích veteránů a žáků. Na vyhlášení dlouhodobých soutěží jsme zatleskali Báře za celkové 2. místo v Žebříčku A v juniorkách. 🏆

V nedělních družstvech se na start postavily dvě dorostenecká (v kostýmech teplákové soupravy), dvě dospělá a tři veteránská družstva. Dorostenecké Áčko Kuba, Evka, Honza, Terka, Ondra, Míša a David po výkonech trošku jak na houpačce a lehké ztrátě na začátku, doběhlo 11., Béčko spíš sbíralo zkušenosti. Dospělé Áčko ve velmi mladém složení Tonda, Emča Č, Martin, Bára, Dominik, Emča B a Ondra vyběhlo krásné 16. místo, když se v průběhu závodu neustále zlepšovalo. Béčko snad příští rok už nebude mít více žen než mužů, ale i tak se v závodě rozhodně neztratilo. Supr 12. místo vyběhli veteráni Honza, Radka, Kuba M, Monika a Radim v hodně nabité kategorii DH225. V žákovském výběru Prahy dostala důvěru do A družstva naše Šárka, v dalších týmech běželi i Honzík, Pavlík, Radim a Kája. Medaile z toho sice tentokrát pro PraŽáky nebyla, ale děti si závod skvěle užily a to je to hlavní.

Díky všem za užitý víkend a i celou celostátní sezónu plnou krásných výkonů! Tak zas příští rok 💚

📷 Gabča, Kade a Jirka Čech