Pořadatelé z USK nás o víkendu pozvali do Voděradských bučin. V sobotu večer odstartovalo letošní první MČR – v nočním OB 🔦🌙. Tratě byly mapově hodně náročné, kontroly schované v hustnících a v cíli byly často velké rozestupy. Nejlépe se dařilo 4. Emče v D18, 5. Davidovi v H16 (který se pozdním startem možná připravil i o medaili), 3. místo na Veteraniádě vyběhl Zdeněk v H45.

 

V neděli dopoledne odstartoval první závod letošního žebříčku A a Českého poháru – krátká trať. Pěkné a kopcovité tratě v místních kamenech a hustnících 🪨🌲 dohromady s aprílovým počasím, které střídalo sněžení 🌨️ s azůrem ☀️, nás pořádně prověřily a zase jsme nebyli daleko od bedny. 6. doběhla Emča (D18) a 5. David (H16), vcelku pěkně se s tím popasovali i 11. Martin (H20) a 16. Gabča (D21E).

 

Na stupních vítězů jsme ale přeci jen nechyběli – odpoledne následoval na stejném místě závod Pražského žebříčku a naši žáci se na bedně představili hned několikrát: 3. Barča O. (D10), 1. Šárka (D12), 1. Míša (D14), 2. Honzík (H12). Gratulace! 👍

 

Gabča Šimůnková