[highlight color=““]Přihláška do oddílu ke stažení zde.[/highlight]

Orientační běh je sport, který krásným způsobem propojuje přemýšlení s aktivním pohybem. Tréninky těch nejmenších se dělají především tak, aby z nich děti odcházely s nadšením a těšily se zase na ten další. Obsahovou náplň kromě všeobecného sportovního tréninku tvoří učení se základním mapovým značkám, běh podle mapy, základní práce s buzolou a mnoho dalších aktivit rozvíjející pochopení mapy a orientaci podle ní.

V rámci našeho oddílu máme podmínku, že se každé dítě chodící na tréninky musí zúčastnit alespoň pěti závodů za rok. Na výběr je asi ze 40 závodů, které se konají především o víkendu, ale třeba v květnu a červnu i každou středu odpoledne. Startovné a dopravu na závody hradí oddíl z členských příspěvků. Mnoho dětí jezdí na závody s rodiči, kteří si také mají možnost zaběhnout závod v jedné z kategorií. Orientační běh je úžasný způsob, jak může aktivně trávit volný čas celá rodina.

Předpokladem pro přijetí dítěte na tréninky je alespoň nástup do první třídy a to, že umí číst a psát. Na tréninky jsou potřeba běžecké boty na ven, druhé na přezutí do tělocvičny a buzola (pro nejmenší děti stačí klasická na destičce). Pokročilé děti si poté kupují i svůj vlastní SI čip, se kterým se razí kontroly na závodech. Pro začátečníky ale bohatě stačí dvoje boty a buzola.

Členské příspěvky se v našem oddíle platí za kalendářní rok ve výši 2800 Kč, pro začátečníky je stanoveno za období září-prosinec 1500 Kč. Děti mají tři týdny na vyzkoušení, zda je tréninky budou bavit, poté obdrží přihlášku a měl by za ně být uhrazen členský příspěvek.

Pro zájemce je možné navštěvovat i pondělní tréninky na Černém Mostě v ceně členského příspěvku. Dvakrát do roka pořádáme sportovní soustředění, jedno je o velikonocích (týká se jen starších 12 let) a velké letní, které je otevřené pro všechny děti chodící na tréninky. Starší děti mají tréninky minimálně dvakrát týdně, na výběr je z pondělního, středečního a pátečního tréninku.

Nechte své děti vyzkoušet netradiční ale přesto stále oblíbenější sport pod vedením mladých zkušených trenérů. Jak vidíte z fotek níže, v našem oddíle to není jen o sportu, ale i o partě, přírodě, pohodě…

8. září, 15. září a 22. září budeme pořádat nábor dětí ročníků 2007 až 2010 do skupinky nejmenších na Proseku v rámci tréninku. Po něm vám můžeme blíže představit fungování našeho oddílu a zodpovědět všechny dotazy.

V rámci tréninku 8. září si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet orientační běh na sprintové mapě Prosek.

Přijďte v 16 hodin sem!

Pokud plánujete navštívit některý z tréninků nebo máte jakýkoliv dotaz, napište nám:

Kuba Ransdorf
jakub1237@centrum.cz, 775911067
šéftrenér žactva a dorostu, trenér skupinky žáků pro příští rok, trenér T3

Helča Sládková
helena.sladkova@gmail.com
trenérka skupinky nejmenších pro příští rok, trenér T3

Katka Zamazalová
zamazalova.katka@seznam.cz
trenérka skupinky nejmenších pro příští rok, trenér T3