O víkendu nám skončil letošní Žebříček B Čechy a to dvojzávodem v Klukách u Písku. Pořadatelé nás prověřili po všech stránkách, v sobotu to byla velmi fyzicky náročná klasika a v neděli zase mapově těžká krátká, když jsme museli snad půlku trati běžet v předklonu ve světle zelených hustnících. Do toho všeho se nám do cesty občas přimotalo nemálo ostružin a kopřiv a samozřejmě také již zmíněných kamenů, kterých bylo v lese požehnaně. Prostě závody hodné posledního béčkového víkendu, kde se mělo rozhodnout o nových držitelích licencí A pro příští rok.

Nakonec se nám podařilo dosáhnout jenom jednoho pódiového umístění, a to v sobotní klasice zásluhou Martinova 3. místa v H16B. Ostatní si ale také nevedli špatně, což dokládá to, že Barča se v D14B dokázala během víkendu vyšvihnout na Áčkové pozice v celkovém pořadí ŽB, a s přehledem si tak zajistila licenci A na příští rok, a Lenka si udržela 11. celkové místo v D16B, které jako poslední bere Áčko! K čemuž jí pomohlo hlavně skvělé 4. místo z nedělní krátké. K Lence a Báře musíme započítat ještě Martina, celkově druhého v H16B, a výborné 5. celkové místo Emči v D14B a vychází nám z toho čtyři noví Áčkaři na příští rok! Naprostá paráda 🙂

Vypadá to, že k Ondrovi, který se tento víkend statečně vypravil sám na závody žebříčku A až do Opavy, kde si v těžké konkurenci nevedl také vůbec špatně, se příští rok přidá početnější výprava!

Gabča