Rozjely se postupně nejen společné tréninky všech našich skupinek od dětí po dorost, ale už i ta opravdová závodní sezóna, i když zatím jen pro borce s licencí A, s přísnými pravidly, PCR testy…

V sobotu začal Český pohár a Žebříček A závodem ve sprintu v Jihlavě, kde se běhalo nejen v historickém centru města a přilehlém svahu s klikatými pěšinami, ale i v místní zoologické zahradě.

Největšího úspěchu dosáhla Bára 2. místem v D18A, Emča i přes dvě obří chyby ukázala, že jí to rychle běhá, čímž si zachránila 12. místo. V H20A doběhli Martin 12. a Ondra 15. Do dvacítky se vešel při svém prvním závodu v ŽA ještě David v H16A, který skončil 18.

V neděli nás na krátké trati okolo vrchu Čeřínek přivítal vcelku rychlý vysočinský les místy s hustníky a kamennými poli, ale také obrovskou kůrovcovou pasekou, která nám ukázala, jak asi bude v budoucnu vypadat naše běhání po vysočinských lesích-nelesích… Holky v D18A držely vysoký standard, Bára tentokrát o vteřinu za bednou na 4. místě a Emča o dalších 5 vteřin za ní na 5. místě. Nejde nezmínit, že třetí skončila Ema Černá, která u nás hostuje na štafetové závody – vypadá to, že v dorostenkách to letos pro nás bude velmi zajímavá štafetová podívaná! Pro skvělý výsledek si v H16A doběhl David – 5. místo! Do dvacítky se vešel ještě ve stejné kategorii Honzík (17.) a junioři Ondra a Martin (14. a 16.).

Gabča Šimůnková