Letos již podruhé se u Brna běžely štafety, tentokrát spojené i s Vyzývacím pohárem žactva. Součástí závodů byl i sprint žebříčku A. Štafetové tratě byly velmi fyzicky náročné, sprint se naopak běžel celý z kopce a po rovině. Tretráckou stopu tento víkend zanechalo 8 závodníků. Nejpřesvědčivějšího výkonu na všech třech závodech náročného štafetového víkendu dosáhl Šimon Tůma. Odměnou mu bylo vystoupat společně s dvěma dalšími členy pražské štafety z USK na bednu Českého poháru štafet. Jejich druhé místo bylo senzačním úspěchem, na kterém se Šimon výrazně podílel, když na svém úseku dosáhl třetího nejlepšího času. Své počínání ze štafet odpoledne korunoval na republikovém sprintu v Ivančicích 9. místem z 85. závodníků. Druhý den skončila jeho pražská štafeta až osmá, Šimon ovšem opět zaběhl výborně, což dokládá jeho nejlepší čas na úseku. Štafetám Tretry se příliš nedařilo. Dorostenci si z víkendu přivezli 7 bodů do poháru především zásluhou Ondry Měšťana, muži jen 4.

03. 06. Český pohár štafet – Sentice
Do vzdálených Sentic u Veverské Bítýšky jsme cestovali už na desátou hodinu, kdy startovaly první úseky štafet. Na shromaždiště jsme přijeli za krásného slunečného počasí. Parametry závodu byly spíše kratší, zato převýšení bylo vyšší než obvykle. Hned první kontrola byla odfarstována do hustníku, poté následoval mírný seběh terénem. Další část závodu byly dvě kontroly, na kterých bylo nutno poměrně nezábavným způsobem zdolat většinu převýšení. Terén nenabídl žádné překvapení, ale poměrně dost závodníků se v něm nevyvarovalo výraznějších chyb. Dorostenci obsadili 24. místo a muži 34. pozici, za což obě štafety berou 2 body.

H18   24. TAP 1 KOB TRETRA Praha    133.31         +39.44
TAP9805 Ransdorf Jakub                                45.48 (27)
TAP0100 Měšťan Ondřej                                  38.13 (12)      84.01 (22)
TAP0001 Dědek Matěj                                      49.30 (28)     133.31 (24)

H21   34. TAP 1 KOB TRETRA Praha   141.44          +27.27
TAP8511 Makovský Jakub                               43.26 (25)
TAP9702 Vlášek Jakub                                    50.44 (44)      94.10 (35)
TAP8610 Zajíc Vítězslav                                  47.34 (30)      141.44 (34)

03. 06. Český pohár, Žebříček A, sprint – Ivančice u Brna
Malebné městečko Ivančice u Brna se ukázalo býti relativně záludným sprintovým terénem. Závod s nulovým převýšením se odehrával v sídlišti, historickém centru, areálu firem, nemocnice, i v budově Městského úřadu :). Opravdu tentokrát to stálo za to. Sprintoví specialisti našeho oddílu se opět ukázali. Šimon Tůma doběhl 9. v H12, Ondra Měšťan obsadil 12. pozici v H16A. Dobře zaběhla i Dorka Dědková, když v D16A doběhla čtyřiadvacátá a Víťa Zajíc, který za 24. pozici se ztrátou 1:13 na vítěze v H21A bude brát velmi slušné rankingové body.