Už po několikáté jsme se vypravili v zakončit hlavní tréninkovou část roku a otevřít tu závodní na soustředění do slovinského krasu spojené s účastí na pětidenních závodech Lipica open. Tentokrát nás byla opravdu velká výprava 27 Tretráků, z většiny dorostenců a juniorů.

Po příjezdu nás uvítalo výrazně vlhčí a studenější počasí než je na jihu Slovinska obvyklé. V pátek nás čekaly první dva lesní tréninky – oficiální trénink od pořadatelů v kamenitém terénu Lipice na seznámení s terénem a okruhy na mapě Divaška jama. Sobotní dopoledne vyplnil kromě pořádného slejváku další trénink, okruhy na mapě Lipica, a po několikahodinové pauze v autech, zatímco stále pršelo, jsme vyrazili na první etapu – krátkou trať na mapě Vilenica. Víkend pak uzavřela náročná nedělní klasika na mapě Kokoš, kterou pořadatelé poslali na delších tratích na náš vkus až příliš do zeleného…

Po víkendu se počasí začalo lepšit. V pondělí jsme déšť během třetí etapy (opět na Kokoši) již nepotkali a odpoledne si užili i krásné západy slunce u moře po sprintových okruzích v křivolakých uličkách města Piran. Úterý a středa se nesly již v tom pravém březnovém slovinském počasí – sluníčko a teplo na „dírkáč“! Zaběhli jsme poslední dvě etapy na mapě Prelože, v úterý si udělali krátký speleologický výlet do jeskyně poblíž ubytování, kterou se dá prolézt na dno hlubokého závrtu, a vyrazili domů.

Týden se podařil, rozběhali jsme se v těžkých terénech (pro mnoho účastníků to byla první zkušenost s terénem mimo ČR), přijeli jsme celí bez návštěvy nemocnice (což v není v místních kamenitých terénech vždy pravidlem) a teď už hurá do domácí sezóny zúročit naběhané mapové kilometry!

Výsledky z tréninků:

  • výsledky Pá okruhy Divaška jama: mezičasy, Livelox
  • výsledky So okruhy Lipica: mezičasy
  • výsledky sprint. okruhy Piran:

Celkové výsledky zde, všechny etapy a mapy ze závodů jsou k nalezení na Liveloxu.

Fotografické střípky (z prvních deštivých dní jich tam mnoho není…)