Jednoho dne se banda Tretráků vypravila vlakem k Mariánským Lázním, aby zde objevovala krásu zdejších lesů, bažin a krav. Po příjezdu jsme začali pěkně zostra a to, že jsme se rovnou vydali na start Přeboru Tretry na krátké trati. Pro některé jedince byla vůbec potíž najít mapový start a podle toho pak ty výsledky vypadali 🙂 .

Večer nás čekal úvod do ,,celotáborové“ hry, což bylo stavění železnic na území USA. Byli jsme rozděleni do čtyř týmů – Divocí býci, Amerikán Ekspres, Houstonští chřestýši a Frogguys od ČD. V týmech jsme si udělali vlajky a začali stavět první kilometry železnic.

Druhý den dopoledne se všechny železniční společnosti vydaly shánět povolení k výstavbě železnic. Odpoledne pak malí čekal závod po cestách se záchytnými body, střední souboj MINIazimutů ve dvojicích a velký si dali starý dobrý kompotech. Večer jsme pak po areálu kempu hledali vybavení do terénu, luštili sudoku, kreslili Marka a zpívali Kubovi R. oslavnou píseň.

Třetí den v pondělí se velcí vydali autama na jinou mapu na kamenité seběhy, zatímco střední a malí získávali ve hře zásoby pro svůj tým. Odpoledne malí trénovali směr a záchytné body mimo cesty, střední si užili jistě krásnou klasiku (někteří toho měli až po krk – doslova 🙂 ). Velký běželi ve dvojici sudou-lichou a po cestě sem tam potkávali zoufalé a ztracené svěřence střední skupinky 🙂 . Večer jsme se pobavili hrou na autobusy tím, že jsme vozili cestující (trenéry) na zastávky po kempu. Někomu už z toho fakt začínalo hrabat (např. zvukové efekty ,,Nástup postiženého“ nebo fráze ,,Toto je Vyhlídková 151 Šimůnkova směr Plechárna“).

V úterý jsme se všichni vydali busem do Lazů, kde malí čekal ,,cesťák po skandinávsku“, střední krátké postupy a velký dlouhé postupy (někdo si je užíval natolik, že dokonce přeběhl i cíl a podíval se dál do krásného lesa – plného bažin). Odpoledne se doručovaly dopisy, balíčky a telegramy do různých amerických měst. Večer jsme hráli živé pexeso (což někomu kdo nepozná zvířata moc nešlo – narážim na sebe 🙂 ).

Ve středu nás čekala celodenní hra – malí šli nějakou kratší trasu s plněním úkolů a velcí a střední šli v týmech poněkud delší okruh (asi 23 kiláků 🙂 ) a po cestě luštili šifru, získávali povolení od indiánských vesnic, chlastali Železnou (Ohnivou) vodu = kyselku ze zdejších pramenů, procházeli bosi stezku lesem a stavěli z klacků domečky 😊. Frogguys si výlet náramně užili a dorazili vytlemený na plný čáře na posledním místě (autama 🙂 ), ale dva vytrvalci z týmu Frogguys museli pro poklad doběhnout. Večer jsme hráli hru na náhodu, kde na všech stanovištích bylo potřeba prostě štěstí (Marie Terezie nebo královská koruna – stanoviště Kuby R. 🙂 ).

Ve čtvrtek si velcí zaběhli různobarevného chameleona a střední a malí hráli obchodování (prej něco jako burza 😊). Odpoledne malí ,,lovili kontroly“, střední si užili sem-tamy a ňáký dělníci jim tam šlohli kontrolu, ale Kuba avec un paraple (doufám, že je to francouzsky správně – zkrátka Kuba s paraplíčkem) kontroly vyzdobil zpátky. Večer byla diskotéka samozřejmě s mašinkou. Pak měli velký ještě jednu ,,velkou hru“.

V pátek měli malí normální závod, střední si zkusili okružní závod na prakticky bílé mapě (ve stylu Člověče nezlob se). Velký měli hezký dvoukolový middle. Odpoledne jsme lovili a tahali bizony (trenéry) různých váhových kategorií 🙂 . Chytré týmy použili k tahání nějaké kusy plechu, ale ještě chytřejší (šťastlivější) týmy měly Báru H., která by tam všechny odtahala klidně sama 🙂 . Večer všechny týmy představili své nové železnice (někteří zcela normálně, někteří velmi vtipnou scénkou v čele se štětkovou lokomotivou a panem Derekem. Pak nás ještě čekalo vykolejování po cestě do Miami a následně nočák, což šli/běželi někteří malí, střední i velký jako teamwork 🙂 .

V sobotu dopo si šli velcí užít do lesa (pro někoho krátký, pro někoho holt trochu delší) koridor, zatímco malí a střední zkoušeli průjezdnost železnice neboli terénní golf. Odpo šli střední totální paměťák (před tréninkem měli 45 minut na to si celou trať zapamatovat a naplánovat). Velcí běželi na mapě, kterou si předem nakreslili (některé mapy byly fakt skvosty 🙂 jako omalovánky tříletých dětí – viz Tonda Č. 🙂 ). Večer se hrála závěrečná hra (na plánku ježdění po kolejích od města k městu dokud nedojdou peníze) a tato hra právě určila celkový výsledek ,,celotáborové“ hry- 1.Divocí býci, 2. Amerikán Ekspres, 3.Houstonští chřestýši (☹) a 4.Frogguys od ČD (nečekaně 😊😊😊). Pak se rozdaly ceny, pobylo se chvíli u táboráku a většina šla na kutě.

V neděli ráno se běželi ještě Lotyšské štafety po areálu kempu (hrozně dlouhé – asi 0,5km 🙂 ) a pak se jednoho dne banda Tretráků vypravila vlakem směr Praha (někteří pak ještě zašli na kebab 😊).

Každý den pro nás naši milovaní trenéři připravovali skvělé tréninky a rozbory tréninků – merci.

Lucka, Tonda a Marek se postarali o to, aby byli všichni zdraví – merci.

Všichni jsme si navzájem udělali krásný týden plný tréninků, srandy a později už i jídla – merci.

Zkrátka merci všem! Bylo to skvělý!!!

Vaši oblíbení reportéři
Bára a Kuba Smolkys