Druhý víkend Českého poháru štafet s tradičním doplňkem v podobě Áčkového sprintu se konal o víkendu 23.-24. 9. v Brně a ve Vranově u Adamova. Postavili jsme celkem 9 štafet a přivezli pěkné bodíky do ČPŠ a otestovali formu před štafetovým MČR!
Sprint na Žlutém kopci v Brně v sobotu ráno byl moc pěkný. Nemocnice a dlouhé volby leckomu docela zavařily hlavu. Letos již tradičně jsme měli na bedně Báru v D20A (3. místo), pěkné výsledky v top10 si odvezli ještě Terka – 8. místo v D18A, Ondra – 10. v H18A a Kačka, která byla 5. v D21A.

Štafety v motokrosovém areálu u Vranova byly hodně kopcovité a docela zelené (i když na Brno ještě ne tak hrozně :)), startovní pole se hodně trhalo. Kontroly přímo na motokrosu v sobotním pytlíku a v neděli hned po startu přidávaly divácky na atraktivitě. Kuba, Honza a David v dorostencích ukázali, že za tři týdny na MČR se budou rvát o medaile, když doběhli v sobotu 5. a v neděli vystoupali na 3. stupínek! 💪 Ženy ve složení Bára, Ema B/Ema Č a Gabča držely vysoký standard a oba dny braly top10 (8. a 7. místo). V neděli se dařilo i dorostenkám Terce, Evce a Míše, doběhly na pěkném 13. místě, druzí dorostenci Ondra, Máťa a Dominik se také zlepšili na 16. místo, druhé ženy Ema B, Ema P a Kačka v neděli vyběhly postup na MČR a 20. místo, a nesmíme zapomenout na opravdu solidní 20. místo mužů – Tondy, Martina a Ondry!

Z poháru vezeme nominaci na MČR pro D18, 2x H18, H21 a 2x D21. Tak za tři týdny v Krouně 💚