Sobotní start H18, foto Vojta Illner

Nejen biatlonisté a běžkaři závodí ve Vysočina aréně, o víkendu jsme si tam zaběhali i my!

Ale popořadě: v sobotu dopoledne nás čekal kopcovitý a trochu delší sprint v areálu novoměstské nemocnice a přilehlém sídlišti. Hodně z nás bylo po/ještě lehce při nemoci, která skolila skoro půlku oddílu po Velikonocích, a tak jsme se spíš rozehřívali na odpoledne. Hezké bylo 12. místo Davida v H16, Bára (10. v D20) a Emča (12. v D18), mířily určitě výš a my ostatní také.

Slunečné sobotní odpoledne patřilo letošním prvním štafetám v terénu plném cest s hodně netradiční sprintovou vložkou po Vysočina aréně. Tratě byly přímo letecké. 🌲✈️ Vyrovnaně běželi hoši v H18 – Áčko ve složení Kuba, Honza a David si doběhlo pro hodně pěkné 10. místo, Béčko (Matěj, Ondra, Dominik) bylo 20. Dorostenkám se na prvním úseku příliš nedařilo, ale Emči B. a Č. předvedly parádní stíhací jízdu a nakonec doběhly Áčku pro 5. místo! Ženám „dostárla“ letos velká posila Bára a hned ve své první D21 štafetě se uvedla parádním 9. místem na prvním úseku. Anička s Gabčou také zabojovaly a bylo z toho skvělé 13. místo, zdaleka nejlepší umístění žen za poslední roky, co si pamatujeme! 💣 Pro body do poháru si doběhla i mužská štafeta.

Nedělní bedna D18, foto Béďa

V neděli nás přivítala lehká mlha, delší a více lesní tratě i s nějakými těmi bažinkami. 💦 V D18 se z prvního úseku na 7. místě vrátila Terka, Evka udržela top10 a Béčko tak mělo našlápnuto k mnohem lepšímu výsledku než v sobotu. Míša se mnohem starších soupeřek (je teprve 2. rokem D14!) nezalekla a doběhla pro krásné 14. místo. V Áčku dva úseky Em nasadily ještě větší turbomotory 🚀🚀 než v sobotu a zvládly vytáhnout štafetu o 34 míst! Linda, Emča B. a Emča Č. si tak na vyhlášení došly pro 2. místo 🥈🥈🥈

Kluci v H18 (Tonda, Honza a David) po celý závod neopustili top10, David na posledním úseku ještě dvě místa vytáhl a dofinišoval pro skvělé 8. místo. Béčku (Kuba, Dominik, Ondra) se také zadařilo lépe než v sobotu, když bylo 18.