Český pohár štafet odstartoval minulý víkend v lesích okolo Kamenice. Sobotní závod na Valnovce, kde snad půlka z nás už někdy běžela (ať už trénink nebo oblastňák) byl hodně kopcovitý, nedělní na druhé straně Kamenice ve Všedobrovicích zase docela rychlý. Náročný program doplnil ještě sprint Českého poháru a žebříčku A v Říčanech v sobotu odpoledne. Můžeme říct, že nás po víkendu dost bolely nohy 😉 A taky měly proč! Odvezli jsme si spoustu skvělých výkonů! Závodů se zúčastnili nejen dorostenci a dospělí, ale také žákovské štafety (v každé kategorii jedna) a veteráni!

Dorostenci Kuba, Honza a David ukázali, že se jich letos soupeři mají proč obávat, když si v sobotu vyběhli krásné 3. místo🥉a v neděli skončili těsně pod stupni na místě 4. (a to v průběhu závodu i vedli). Historické umístění zaznamenali nejen dorostenci, ale i ženy – silná generace holek, které nám dělaly radost v dorostenkách, nám dorostla do ženské štafety, a rázem z toho bylo hned v prvním závodě skvělé 5. místo pro Báru, Emču B. a Gabču (a to ještě není v plné síle Emča Č.!) Dorostenky v lehce omlazené sestavě Terka, Míša a Evka vyběhly v sobotu pěkné 11. místo.

  

 

 

 

 

 

Na sprintu jsme přidali ještě jednu bednu zásluhou Báry 2. místa🥈v juniorkách (Emča Č. čtvrtá), 10. místo vyběhla Terka v D18, kousek za top10 byli kluci v H18 David a Kuba.

 

 

 

 

 

 

📷 Kuba V. + stažené od Jirky Čecha ve fotogalerii 

Gabča Šimůnková