Všechno to začalo srazem na hlaváku. Velká banda tretráků odjela vlakem směr Zlín. Ve Zlíně jsme se zdejší hromadnou dopravou dopravili na shromaždiště a sprintové štafety mohly začít. Nejdřív běželi 18, v kterých jsme měli zastoupení ve složení Šimon Tůma, Tonda Černý, Ema Bulířová a Bára Smolková, která rozbíhala. Báře se 1. úsek moc nepovedl a kupila tam chyby, ale nebylo to zas tak špatné. Po Báře běžel Šíma, kterému se jeho trať vzhledem k jeho konkurenci povedla. Šíma pak předával Tondovi, který se tam lehce ztratil na sídlišti. Emča pak na posledním úseku doběhla spoustu holek a vytáhla tak naši štafetu na 22.místo. Po 18 běželi dospělí a pak žáci. Všem štafetám se to povedlo a my ostatní jsme je dost hlasitě povzbuzovali. Troufáme si říct, že Tretra je nejhlasitější oddíl všech dob OB😊 po závodech jsme se přesunuli do tělocvičny a šli jsme na předem objednanou večeři.

Druhý den ráno nám Kuba R. připravil skvělý švédský stůl k snídani a pak jsme se všichni přemístili na okraj Zlína na shromaždiště závodu. V žácích H14 jsme měli naběhnuto na bednu, ale kvůli chybám 2. a 3. úseku skončila štafeta ve složení Šimon, Honza a Kuba S. na 5. místě, hned za nimi byla 2. tretrácká štafeta, kde byl Tonda, Máťa a Matěj. V mixech zaběhli dobře také Bára S., Radka Melišíková a Zdeněk Pohl, kteří skončili 4. Emča, Hanka a Terka byly 5. v D14. V D21 se na 22. místě umístily Gabča, Hanka a Anička. Po závodech jsme strávili odpoledne se Zlínem 21 (nějaká volební propagační akce pro děti a tak 😊). Večer jsme šli na večeři 😊

V neděli jsme museli vstávat hrozně brzo, aby nás kotlářácký bus stačil odvést na shromaždiště (a stačil se pak obrátit pro kotlářku). V H14 byla naše štafeta bohužel jen taktak 4. o minutu, ale přesto Tonda na 1. úseku, Šíma na 2. úseku a Honza na 3. úseku vydali skvělý výkon. Štafeta Kuba S., Máťa a Matěj skončili 11. Ve 12 byli 6. Bulířovi a Ondra Kuchař, 14. Klárka Bublíková, Šárka Sotonová a Klára Levrincová. Na 15. místě pak skončila štafeta sourozenců Hlaváčkových s Lukášem Pohlem. Emča, Hanka a Terka skončily 9. a v mixech skončili Bára S., Radka a Zdeněk opět 4.

Po těchto skvělých výsledcích jsme se občerstvili u zdejších indiánů a pak už jeli jen přeplněných busem společně s Kamenicí na vlak a pak už vlakem do Prahy. Díky Kubovi R. za snídaně a super organizaci 😊 všichni jsme si víkend užili a odnesli si z něj spoustu zážitků a zkušeností.

Vaši oblíbení redaktoři
Bára a Kuba Smolkovi