Pokud předchozí víkend byl velmi úspěšný, pak ani nevím, co bych mohl říci o tomto. Vlastně vím. Je obrovská radost sledovat výsledky, mezičasy, postupy. Ať už na pražském žebříčku nebo na Českém poháru štafet se Tretra rozhodně neztratila. Naopak na takhle dobré výsledky si já rozhodně nepamatuji. Jenže teď je důležité neusnout na vavřínech, dosavadní závody rozhodně nebyly mapově tak náročné, jak bývá zvykem. Ty nejdůležitější prověrky teprve přijdou. Přesto to zatím vypadá velmi slibně a dosavadní výsledky ukazují na velký potenciál!

08. 04. Kozmice, 3. PŽ, krátká trať
Tento závod Tretra bezpochyby ovládla. Velmi rychlá krátká trať nám ukázala, že fyzicky jsme výborně připraveni. Do festivalu prvních míst se zapojili hned čtyři Tretráci: Bára Smolková (D14), Monika Úlehlová (D45), již podruhé za sebou Honzík Melišík (H12) a v elitní mužské kategorii Kuba Makovský (H21L). Zdatně jim sekundovali na stříbrné příčce Gabča Šimůnková (D21L), Dominik Sork (H12) a Martin Melišík (H16). Na bronzový stupínek si mohli vystoupat Ondra Měšťan (H16) a Matěj Rohlík (H18). Za zmínku stojí i umístění Lenky Rosendorfové (D16), která skončila čtvrtá se ztrátou šesti vteřin na 3. místo a pouhé půl minuty na vítězku.

Žofka Bulířová (D10) – 11. místo
Terka Měšťanová (D12) – 12. místo
Šárka Sotonová (D12) – 19. místo
Kája Pompachová (D12) – 21. místo
Bára Smolková (D14) – 1. místo
Lenka Rosendorfová (D16) – 4. místo
Eliška Charouzková (D16) – 13. místo
Bára Halamová (D16) – 18. místo
Gabča Šimůnková (D21L) – 2. místo
Monika Úlehlová (D45) – 1. místo

Ondra Šubrt (H10) – 17. místo
Lukáš Pohl (H10) – 26. místo
Honzík Melišík (H12) – 1. místo
Dominik Sork (H12) – 2. místo
Máťa Černý (H12) – 10. místo
Kuba Smolka (H12) – 13. místo
Vítek Semecký (H12) – 23. místo
Šimon Tofel (H12) – 26. místo
Tonda Černý (H14) – 8. místo
Šimon Tůma (H14) – 9. místo
Martin Melišík (H16) – 2. místo
Ondra Měšťan (H16) – 3. místo
Honza Longin (H16) – 8. místo
Petr Šťastný (H16) – 21. místo
Matěj Rohlík (H18) – 3. místo
Kuba Makovský (H21L) – 1. místo

68pg

Průběžné pořadí Pražského žebříčku v kategorii H12 po tomto závodě


09.04. Rantířov u Jihlavy, Český pohár štafet
Neděle se nesla v duchu letošního druhého štafetového klání. Tentokrát se celkem čtyři (!!!) Ťapácké štafety, v kategoriích D18, H18, D21 a H21, vydaly do Rantířova u Jihlavy. Hlavní část závodu byla neskutečně rychlá a kdo nedokázal neustále držet vysoké tempo, ztrácel. V pytlíku na unavené závodníky čekal prudký strmý svah s kameny a výstup zpátky na sběrku už byl opravdu na morál…

A jak že jsme si vedli? Holky z D18 běžely skoro všechny poprvé takhle velké štafetové závody a musím teda říct, že si vedly dobře. Lenka se na prvním úseku snažila udržet zběsilé tempo soupeřek a přiběhla celkem v kontaktu, Bára podala pěkný vyrovnaný výkon a Jáňa, která je letos ještě navíc teprve první rok v 16, jakbysmet. Celkové 21. místo z 32 štafet je super a věřím, že další závody to může být ještě lepší 🙂 Kluci v H18 na prvních dvou úsecích přímo letěli, až jsme tomu skoro nemohli uvěřit! Ťapácká štafeta po dvou úsecích 6., to tu, troufám si říct, fakt dlouho nebylo! Bohužel Jára na posledním úseku vynechal jednu kontrolu, takže štafeta končí smolně DISK. Ale podané výkony svědčí o tom, že se máme tuhle sezónu ještě na co těšit. 😉 A co dospělí? D21 jsem na prvním úseku rozbíhala já (Gabča) a teda musím říct, že až do divácký (6. místo), to šlo dobře, bohužel zmíněné kopce v pytlíku znamenaly ztrátu 6 míst… Dana, která si zas po roce přijela proběhnout po lese, a Káťa, která byla teď dlouho zraněná, bojovaly na dalších úsecích, co to šlo, a výsledek vlastně nakonec není vůbec špatný – 19. místo. H21 rozbíhal při absenci tradičního rozbíhače Kuby M Víťa. Bohužel díky záludné kontrole v hustníku nabrali kluci ztrátu hned na prvním úseku. Kuba V a Michal pak předvedli na vteřinky vyrovnané výkony a stačilo to na konečné 35. místo – aspoň jeden bodík do poháru 🙂 V celku krásné počasí, rychlé proběhnutí po lese a i ty výsledky nejsou k zahození!

Následující týden proběhne klasický středeční trénink, který bude trochu volnější a pak už můžeme vesele odjet na velikonoční soustředění, kde uděláme všechno proto, aby i ty následující výsledky byly takhle pozitivní 🙂 Gratulace všem 🙂

Kuba Ransdorf – úvod, sobota, závěr
Gabča Šimůnková – neděle