Minulý víkend se po tříleté pauze konala legendární 24hodinová štafeta. Tento exotický závod se konal na Houpačce u Příbrami za ideálního počasí. Pořádal ho náš spřátelený klub VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha a Tretráci samozřejmě nemohli chybět!💪 Naší šestičlennou štafetu reprezentovali dva již zkušení borci, Káťa a Víťa Zajícovi, a čtyři amatéři, kteří nic takového nikdy neběželi! Honza a Radka Melišíkovi, Šimon Vyhnis a Linda Tomášková. Závod byl neskutečně náročný, ale zážitků si každý odnáší plno☺️

Jak to tedy probíhalo?
Cílem je zaběhnout co nejvíce úseků v těch 24 hodinách. V lese je vždy jeden a podle přede určeného pořadí se úseky střídají. Průměrně to vycházelo tak, že měl člověk pauzu asi tři hodiny mezi úseky. V těchto třech hodinách si člověk musel zvládnout odpočinout, najíst se, přichystat jídlo pro ty, kteří jsou zrovna v lese a tak dále. Přípravu jsme nepodcenili a přinesli si s sebou nástěnku. Na nástěnku jsme si vyvěsili starou mapu lesa, tabulku s plánovanými časy a rozdělené úseky, abychom měli o všem přehled. Po každém úseku jsme si zapsali čas a porovnávali, jak si zatím vedeme a jak jsme na tom v porovnání s plánem. Děkujeme moc zkušenému Radimu Hoškovi, který již závod několikrát absolvoval, který nám s přípravou neskutečně pomohl.

 

V prvních deseti hodinách nám to krásně ubíhalo, nálada  dobrá, les ne úplně čistý, ale taky se dal a grilovali jsme u doběhu. Morálka však rychle klesla se západem Slunce, kdy teplota klesla až na sedm stupňů a přicházela únava po asi třech zdolaných úsecích. Naštěstí jsme měli suprovou jídelní službu🍖, takže hlad v noci nebyl. Již při doběhu jsme na sebe volali, že na nás na grillu čeká čerstvě ugrillovaná makrela, nebo kuřecí prso.

S příchodem noci taky klesla nálada cokoliv dělat. Seděli jsme ve dvě ráno kolem stolu zabalení ve spacácích bez jediného promluveného slova a pomalu odpočítávali minuty, přičemž s každou uplynulou minutou se blížil náš další úsek v té nechutné zimě a tmě. Když Sluníčko oběhlo celou zeměkouli a znovu vysvitlo, navzdory vyčerpanosti jsme byli všichni schopní ještě zaběhnout jeden úsek a držet si dobrou náladu😁. V průběhu závodu jsme se drželi na 11. místě. V noci jsme ale zaběhli mnoho kratších úseků a vytáhli jsme se na konečné 8. místo z 18 štafet!🙌 Musíme podotknout, že ve štafetě nebyl ani jeden H21 a namísto dvou tři běžkyně, takže jsme s tímto suprovým výsledkem opravdu spokojení!☺️ Dohromady jsme stihli zaběhnout 35 úseků a přes 144,6km vzdušnou čarou!

Pro každého z nás to byl jedinečný zážitek, na který budeme určitě rádi vzpomínat. Děkujeme FSP za pořádání a určitě o účasti na dalších ročnících budeme přemýšlet😃

Honza Melišík

Web závodu i s výsledky: https://24ob.cz/