Léto pokračuje v rytmu vícedenních závodů. Shodou okolností se dvoje poměrně velké konaly hned po sobě ve velmi podobných terénech pískovcových skal.
Mezi 26.-30. 7. Boráci uspořádali tradiční pětidenní Bohemia orienteering, které mají vždy i velkou zahraniční účast. Tentokrát byly dokonce ve startovním poli elitních kategorií i světové hvězdy OB připravující se na závody světového poháru! Tretráků také neběželo málo a byli jsme vidět i ve výsledcích. David si po skvělých výkonech na všech 5 závodech doběhl pro celkové prvenství v H18A!🥇 Těsně pod bednou skončil v H14B Páťa.

Hned od středy dva dny po Bohemce probíhaly v České Lípě a okolí závody světového poháru. Nejlepší světoví závodníci si zaběhli jak sprinty, tak lesní disciplíny ve skalách, a stejně tak to měli i závodníci druhého dílu letošní Czech O-Tour, kteří se kromě fandění podívali na dvou ze čtyřech etap i přímo do terénů SP. Nejlépe se dařilo Honzovi v H18A a Páťovi v H14B, kteří shodně byli 2. na první etapě a poté další 3 etapy vyhráli! Tři etapy vyhrál i Erik v H16B a ve třetí etapě byla Anička 3. v D14B. Jako klub stále vedeme oddílovou soutěž!🏆 Třetí díl seriálu bude na konci října na Šumavě.

Nejde nezmínit, že na světovém poháru také mnoho Tretráků dobrovolničilo a pomohlo tak k hladkému průběhu celé téhle velké akce! Práci některých jsme viděli i v televizních přenosech, které pomáhal zajišťovat Radim, Kuba V. a Ondra. Kuba S. sledoval s kamerou záda nejlepších závodníků přímo v lese📹, Emča dělala předběžce a roznášela kontroly a další jako Terka, Vojta nebo Štěpán třeba pomáhali na startu nebo stavět arény 💚