Jako již tradičně patřily Velikonoce oddílovému soustředění spojenému také tradičně s oddílem FSP. Tentokrát jsme na něj ale dost netradičně vyrazili až na Moravu do rekreačního střediska v Jedovnici u Blanska.

Potom, co jsme se po dlouhých cestách vlakem nebo auty zvládli dostat na místo, přivítalo nás vcelku pěkné počasí a seznamovák ve formě linie, na které se měly razit kontroly, které nebyly v mapě. Velká část účastníků nezvládla všechny kontroly potkat, takže disků bylo požehnaně, ale účel prohlídnout si les trénink splnil.

Pátek začal výrazně ostřeji – a to jak formou tréninku, tak počasím. Za vytrvalého poletování vloček a pořádné zimy jsme absolvovali skvěle připravený Pakuův trénink o-intervalů, kde šlo o to natrénovat kritické momenty startu do závodu. Několik krátkých úseků ve vysoké intenzitě dělily meziklusy mezi jednotlivými cíli a starty spojené s nějakým pěkným textem, který nás měl trochu rozhodit od závodního přemýšlení a navodit různé startovní atmosféry. No, představit si třeba, že je vedro a čeká mě 10 km klasika se 700 m převýšením ve slovinském krasu, byl při okolním sněžení docela oříšek, ale trénink se všem líbil. Odpoledne byly na programu výběhy a mapové seběhy na vzdálenější mapě v Rakoveckém údolí. Terén se ukázal být dost brutálně kamenitý a místy i zarostlý, což vedlo k tomu, že pro dost z nás nejrychlejší tempo celého okruhu byl výběh po pěšině do kopce na začátku.

Na Bílou sobotu jsme se probudili do bílého rána – v noci nasněžilo několik centimetrů sněhu, a ještě ke všemu nás čekala téměř bílá mapa: kombotech na držení směru s azimutovými a koridorovými částmi. Před startem se stihla ještě pořádná koulovačka všichni proti všem. V lese bylo bílo jako v pohádce, ale někteří po průlezu zasněženými hustníky i dost vymrzli. Naštěstí se rychle oteplovalo, a tak odpolední vydařené dlouhé postupy (pro starší bez cest) už byly prakticky bez sněhu. Zjistili jsme, že i když v mapě nejsou cesty, někteří po nich stále zvládnou odběhnout velkou část tréninku.

   

Nedělní dopoledne se opět neslo v duchu výletu na druhou mapu, kde nás opět čekal vcelku drsný terén s kopci a svahy plnými srázků. Tentokrát byl na pořadu (asi trochu moc dlouhý) middle a málem jsme nestihli ani posunutý oběd. Odpolední trénink farstovaných okruhů ve čtveřicích byl už po náročném předchozím programu pro některé z posledních sil.

Konečně fakt teplé a slunečné pondělní ráno proběhlo v duchu tradic – holky dostaly decentně našleháno, kluci za to dostali vajíčka čokoládová či normální a pentličky na pomlázky. Hanka se vyšvihla i s krásnými OB tematickými perníčky, které bylo skoro škoda jíst. Následovala naše oddílová tradice – pomlázkáč. Ondra si s tím tentokrát hodně pohrál a trochu se vrátil zpět do let minulých, kdy nás zdaleka nejezdilo tolik, a postavil každému trať přímo na jméno! Hromaďák všech najednou byl supr, trochu jsme se rozdělili na úvodním volném pořadí kontrol a pak už to bylo pořádně vyhrocené závodění po lese až do vypečených farst daleko za hranou pravidel přímo v kempu. U stojanu na kola, kde byly dvě kontroly asi metr od sebe na jiném rohu, strávil nejeden z nás pár zmatených vteřin. Holky a kluci si podělili ve dvojičkách/trojičkách prvenství vcelku vyrovnaně, pár uliček hanby za disky taky bylo a mohli jsme vyrazit domů.

 

Tak zas za rok!

Odkaz na fotky zde:

Výsledky ze všech tréninků:

ČTVRTEK
seznamovák (Kuželík)

PÁTEK
– dopo: intervaly/opakované starty (Pakuo); A a D, B a C
– odpo: seběhy (Kuba V.)

SOBOTA
– dopo: kombotech (Tomáš Fibír)
– odpo: dlouhé postupy, bez cest pro starší (Martin)

NEDĚLE
– dopo: middle (Gabča); rozbor A
– odpo: farstované okruhy ve skupinách (Kuba Smolka)

PONDĚLÍ
pomlázkáč (Ondra M.)

Gabča Šimůnková