Letošní mistrovství světa veteránů se konalo ve Finsku s centrem v malebném přímořském městě
Turku. Šampionát se konal v termínu 2. – 9. srpna a na 4 259 závodníků ze 42 zemí čekal velmi pestrý
a nabytý program. Závodů se zúčastnilo i 11 Tretráků a zanechali za sebou znatelnou stopu. Někteří
postoupili do A finále, jiní zaběhli velmi pěkné výsledky v B finále.

9. 10. – klasika finále

Kvalifikace na sprintu měla shromaždiště na stadionu Paavo Nurmi s doběhem přímo na atletickém
oválu. Tratě zavedly závodníky do obytné čtvrti Martti, obsahující nepravidelnou spleť panelových
domů a parků.
Finále sprintu mělo doběh vedle Katedrály v Turku, tratě byly velmi kvalitní a nabídly složité postupy
v univerzitní čtvrti.

Lesní kvalifikace byla situována u vesnice Sauvo. Typ závodu by se dal charakterizovat jako zkrácená a
prostor nabídl typický finský les s množstvím bažin, šedých vrcholků a terénních detailů.

Finále na krátké trati mělo stejnou arénu jako lesní kvalifikace, běželo se v lese na druhé straně od
shromaždiště. Terén obnášel rozsáhlé kamenné plotny, kupky a minimum cest, prostě krásný terén
na krátkou trať.

Posledním závodem šampionátu byla klasická trať situovaná poblíž vesnice Rymättylä. Les byl asi
nejhezčí ze všech závodů, a nabídl velmi dobrou průběžnost, množství terénních detailů a v den
závodu i pořádnou dávku dešťových srážek.

K závodům byly připojeny i doprovodné závody, ve kterých nastoupili další 3 členové z tretráckých
řad.

Program a tratě byly náročné, hlavně lesy byly úplně jiné, než jsme z Česka zvyklí. Ale terény se nám moc líbily a všichni si týden parádně užili.