img_93362


Ale všechno pěkně po pořádku, o naší mistryni se dočtete, ale budete se muset nejprve prokousat pár odstavci 😉

Na zlatý hřeb sezóny, MČR štafet a družstev, jsme tentokrát vyrazili do pro štafety dost netradičního terénu. Běhalo se totiž ve skalách v Dolním Prysku.

 


Do sobotního štafetového klání se z Českého poháru štafet nominovaly hned dvě (neuvěřitelný!) štafety žen a jedna dorostenecká (H18). Složení výpravy bylo ale nakonec trochu komornější, protože dorostenci nebyli schopni sehnat na sobotu tři, kteří by měli čas (dost tragický teda, hoši…), a do druhé ženské štafety nám také jedna do party chyběla. Účast tedy čítala jednu D21 štafetu ve složení já (Gabča), Hanka a Anička a dále pak MIX, který běželi Víťa, Michal a Martin v rámci přípravy na nedělní souboj v oddílových družstvech. Naše štafeta samozřejmě nemá nějaké vysoké cíle, ale jen tak do počtu jsme tam určitě nejely! Přivítala nás pěkná zima a skoro celý závod více či méně pršelo. Na prvním úseku jsem se potýkala nejen s tratí, ale i s rýmou a nachlazením, které mě trápilo posledních pár dní před závody. Výkon to moc hvězdný nebyl, zvlášť když mě ještě v pytlíku na předsběrce kvůli úplně pitomé chybě předběhlo hned 6 štafet… Hanka s Aničkou ale postupně štafetu vytáhly z 31. místa až na 25., se kterým jsme byly nakonec celkem spokojeny. Předvedly jsme pěkně vyrovnaný týmový výkon, když já s Hankou jsme v lese byly na vteřinu stejný čas a Anička jen o půl minutky déle 🙂 MIX skončil 11. z celkem asi 80 týmů, ale jak kluci říkali, skály si moc na svých „dětských tratích“ neužili 😉 To ale nebylo všechno. Ťapáků bylo v akci mnohem víc. Zároveň s nedělním MČR klubů se totiž koná i MČR oblastních výběrů žactva a ve výběru pražských žáků jsme měli hned šest našich DH12 a DH14. Žáci v sobotu absolvovali i štafety, i když jejich mistrovské tituly se rozdávají až v neděli. Na bedně se ale tentokrát nikdo z našich neobjevil.

Sychravé sobotní odpoledne se nabízelo strávit ve spacáku v tělocvičně :), nakonec jsme ale vyrazili na KPČ do Sloupu, vylezli k rozhledně (na ni bohužel ne, byla zavřená), samozřejmě vyfotili pár skupinových fotek 🙂 a pak se ještě zajeli do Modlivého dolu a na suprovou večeři do Pihele. Už v sobotu byl cítit boj na ostří nože, který nás čeká zítra – cíl byl rozsekat družstvo Dobrušky 😉 Při návratu do tělocvičny nás čekal ve spacáku převlečený panák s ťapáckým dresem, samozřejmě dílo dobrušáků 😀

V neděli se naše počty rozšířili o celé sedmičlenné družstvo dorostu, o kterém se pořád nevědělo, jestli se vůbec dá dohromady, ale nakonec se hlavnímu „koučovi“ Kubovi R. zadařilo je do toho všechny překecat. Přijela i naše hlavní posila Kuba M. Po prvních dvou úsecích (Víťa, já) to s „rozsekáním“ Dobrušky vypadá dost bledě, ztrácíme asi 15 minut. „Musíš trochu přidat Gabčo, takhle nás teda neporazíte!“ slyším na diváckým od Radima, dobrušáckýho finišmena. No fajn, ale já už přidat fakt nemůžu. Michal asi 5 minut stáhne a závod se stává napínavějším. Na nejkratším ženském úseku Hanka skóre obrací a rázem jsme ve vedení! Kuba M. vybíhá na nejdelší úsek před Dobruškou a zdá se, že je vyhráno 🙂 A taky je, Anička sice nestíhá doběhnout před startem hanby a finišmen Martin tak musí do lesa z hromaďáku. To ale nic nemění na tom, že Dobrušku ve finále opravdu rozsekáváme, a to o celých 44 minut, a celkově končíme na 31. místě z 55 sedmičlenných týmů 🙂 Dorostenci si nevedou úplně dobře, například jedna z opor týmu, Ondra, dělá na trati spoustu chyb. Nikdo nemá úplně svůj den. Na poslední úsek vybíhá Petr, pro kterého jsou to snad úplně první takhle velké závody. Bohužel ale v bažině ztrácí botu a není schopen závod dokončit. V konečných výsledcích proto najdete družstvo s označením DISK. Dorostenci ale jeli hlavně pro zkušenosti a těch, věřím, nasbírali hodně.

Dočetli jste až sem? Tak teď už konečně o naší mistryni Emče! 🙂 Do A týmu výběru pražských žáků byla nominována z našich šesti zúčastněných Ťapáků jen Emča (D12). Družstvo bylo letos silné, ale získání mistrovského titulu stylem start cíl se od těchto osmi DH12 a 14 asi neočekávalo. Vždyť posledních několik let vévodí výsledkovým listinám vždy Východočeši. Emča výrazně pomohla k titulu, když navýšila původní dvouminutový náskok na celé 4 a půl minuty. Na svém úseku byla vůbec nejrychlejší! Právě velký náskok zajistil v závěru PraŽákům titul, když na ně mocně stahovala Východočeská oblast. B tým Prahy rozbíhal Martin M. Nevedl si vůbec špatně a položil základ k solidnímu konečnému 9. místu celého týmu, na jehož třetím úseku zaběhl výborně i Šimon, který vytáhl družstvo o čtyři místa vzhůru. V C týmu běžela moc pěkně 7. úsek Bára S. Bohužel letos nově pravidla nedovolují postavit oblastem více než čtyři družstva, a Honzík nebyl nominován ani do jednoho z nich (H12 měli PraŽáci opravdu hodně a na všechny se holt dostat nemohlo). Pořadatelé naštěstí pro všechny „plonkové“ žáky postavili kategorii MIX žáci, kde Honza běžel v pětičlenném družstvu, které skončilo páté.

Závěr sezóny byl vydařený a všichni si ho moc užili! Emči úspěch bude doufám motivací pro ostatní ťapácké žáky, aby jezdili na soustředění s dětmi z ostatních pražských oddílů, kde si pěkně potrénují a užijí i spoustu srandy. Možná jich příští rok zažije skvělou atmosféru na družstvech víc a třeba jich bude i víc bojovat v pražáckém A týmu o medaile! 🙂

A pokud jste to ještě nečetli, tak tady je profil celého vítězného družstva Pražské oblasti:
http://o-news.cz/vitezove-dh14-prazska-oblast-seznamte-se/

Gabča