Letošní letní olympiáda dětí a mládeže se konala v Brně. Praha tam vyslala svou osmičlennou orienťáckou výpravu, ve které nechybí ani Emča Bulířová. Na programu je pondělní sprint, úterní sprintové štafety a ve středu krátká trať.

Ze sprintu v pondělí přišla úžasná zpráva, Emča ve velmi těžké konkurenci a na velmi mapově náročné trati obsadila bronzovou příčku a může se tak těšit z olympijské medaile.

Trať sprintu

emca1

Pražské holky na prvním a třetím místě!

Dojmy Emči po pondělním sprintu.

Dojmy Emči po pondělním sprintu.

Sprintové štafety představovaly pro pražské běžce velkou naději na zisk dalších cenných kovů. A mladší pražská štafeta, kterou rozbíhala Emča, zvítězila a večer si půjde pro zlaté olympijské medaile. Pražská štafeta starších také běžela výborně a obsadila těsně druhé místo. Absolutní bomba!!

Vítězná pražská štafeta na Olympiádě

Vítězná pražská štafeta na Olympiádě

I přes dvacetivteřinovou chybu na sedmou kontrolu byl Emčin výkon na prvním úseku rozhodně zásadním pilířem velkého úspěchu. Celkově druhé místo se ztrátou dvou vteřin na první byl skvělý vklad pro další úseky štafety:

1. PHA Praha 50.26
PHA0001 Bulířová Ema              11.45 ( 2)
PHA0006 Kabát Martin              13.26 ( 5)     25.11 ( 1)
PHA0005 Gajda Martin              12.54 ( 4)     38.05 ( 1)
PHA0002 Štraitová Jolana          12.21 ( 2)     50.26 ( 1)

Trať sprintových štafet

Celá výprava PraŽáků po sprintových štafetách

Celá výprava PraŽáků po sprintových štafetách

Závěrečný den byla na programu krátká trať. Pokud jak závod ve sprintu, tak sprintové štafety byly mapově velmi obtížné, tak middle byl náročný spíše fyzicky. Na nepříliš složitých tratích Emča zkompletovala svojí medailovou sbírku z olympiádu, když přidala další třetí místo. Tři závody, tři medaile, to je perfektní bilance, kterou si Emča odváží z Letní olympiády dětí a mládeže a zároveň skvělá tečka za jarní sezónou.

Článek na webu LODM
Článek na webu Kotlářky

Zítra se celá pražská výprava vrací zpět, olympiáda byla pro naší jedinou závodnici i pro celou pražskou výpravu velice úspěšná. Velká gratulace všem!!!

Kuba Ransdorf